Aktualności:

... pracujemy nad forum ;)

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - damianus111

#1

Jeżeli w trakcie wykonywania prac, które nie podlegają obowiązkowi zgłaszania ich wykonawca stwierdzi zmiany z zakresu danych ewidencji gruntów i budynków, mapy zasadniczej, geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz bazy danych obiektów topograficznych lub wykona stabilizację osnowy geodezyjnej, praca taka w odpowiedniej części podlega zgłoszeniu, a powstała z tych prac dokumentacja- przekazaniu do zasobu.
Rozporządzenie w sprawie zgłaszania prac §13.2
Czynności te robi wykonawca prac geodezyjno kartograficznych
UPGiK Art11 i Art.12
Kto wbrew przepisom art.12 nie zgłasza prac geodezyjnych i kartograficznych lub nie przekazuje materiałów, powstałych w wyniku prac geodezyjnych i kartograficznych, lub informacji o tych materiałach do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego podlega karze grzywny.
PGiK Art.48 ;)
#2
Pkt. 2 zasadny:
Właściwy organ może nałożyć obowiązek tyczenia. Art.43 pkt.2 Co w praktyce czyni zespół Zud w opinii
#3
Ogólna dyskusja o geodezji i kartografii / Odp: Kolorowa MDCP
Poniedziałek 24 Marzec 2014, 08:44:50
Widziałem ostatnio " kolorową" mapę gdzie gdzie gaz był zrobiony czarną kreską z żółtym obramowaniem. Był bardzo dobrze widoczny ;)
#4
Jeżeli chodzi o wysokości to wykonawca powinien dostarczyć wydruk z wiertnicy. Wtedy mierzymy początek i koniec przecisku i powinno resztę się policzyć. Co do pomiaru sytuacyjnego to wykonuję pomiar podczas wykonywania przewiertu. Podczas gdy wykonywany jest przecisk, wykonawca wykrywa na bieżąco początek wiertnicy drążący przecisk. 
#5
Ogólna dyskusja o geodezji i kartografii / Odp: Kolorowa MDCP
Niedziela 23 Marzec 2014, 15:56:18
Od paru lat drukuję mapy "kolorowe" i wydaje mi się, że są one bardziej czytelne dla projektantów. Ostatnio oddałem mapę d/c projektowych według nowego rozporządzenia- zielone granice, drzewa, grubości linii i jest ok. Jest to dobre rozwiązanie z uwagi na to, że projektanci często słabo czytają nasze mapy. :)
#6
A jak mierzymy pojedyńczy słup, studnie albo zawór? To jakaś "podpórka" musi być alba powtórny pomiar. ;)
#7
Jak majster mówi 70-80 cm w dół to daję mu szpadel i heja ;D
#8
Skąd masz pewność, że graniczniki nie są przesunięte. A może jest jakieś skręcenie. Moim zdaniem nie ma innego wyjścia jak założyć ciąg i sprawdzić położenie graniczników. ;)
#9
Trochę wykonuję obsługi sieci kanalizacyjnych więc wiem z doświadczenia, że dokładność pomiaru musi być wysoka. Czasami są bardzo małe spadki no i jak pomierzymy to z małą dokładnością i okaże się, że coś kiedyś stanie w rurach ;D to co wtedy?  Zasada jest taka, że jeżeli ktoś zmierzy ten sam element kanalizacji to nie może mu wyjść większa różnica niż 0,02. Gorzej jednak gdy mierzymy kanalizację lokalną i trzeba robić niwelację na repery które są 2km od roboty :(