Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - zwierz84

#1
Pytania testowe / Odp: Pomoc w znalezieniu odpowiedzi
Wtorek 06 Maj 2014, 15:44:08
Cytat: zurek86 w Sobota 03 Maj 2014, 15:53:43
Zrzeczenie się przez właściciela nieruchomości wymaga:
a) zgody gminy
b) zgody gminy w formie aktu notarialnego
c) zgody skarbu państwa w formie aktu notarialnego
d) formy aktu notarialnego
proszę o prawidlową odpowiedz.Ja postawiłem na (a) ale nie jestem pewny

"Zrzeczenie się własności nieruchomości
Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności art. 179 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym właściciel może wyzbyć się własności nieruchomości przez to, że zrzeknie się jej w formie aktu notarialnego. Nieruchomość staje się wówczas własnością gminy, na obszarze której jest położona, chyba że odrębne przepisy stanowią inaczej. Zdaniem Trybunału przepis ten narusza zasady państwa prawa oraz chronioną konstytucyjnie samodzielność samorządu terytorialnego. Wyrok oznacza, że gminy nie będą musiały przejmować wbrew swojej woli zdegradowanych terenów i nieruchomości zagrażających bezpieczeństwu. Art. 179 w takim brzmieniu został uchwalony w lutym 2003 roku, zmieniając wcześniejsze rozwiązanie, które również przewidywało możliwość zrzeczenia się własności, lecz jej właścicielem stawał się skarb państwa, i to tylko wówczas, gdy wyraził na to zgodę. W związku z tym przepisem, na przykład, Knurów musiał przejąć teren z pozostałymi na nim resztkami środków wybuchowych, a w Jastrzębiu spółdzielnia mieszkaniowa zrzekła się zdewastowanego bloku na 150 mieszkań, do którego od lat eksmitowała uciążliwych lokatorów. Przejmowanie takich nieruchomości zmusza gminy do poważnych nakładów finansowych, choćby tylko dla zabezpieczenia obiektów. Wyrok wejdzie jednak w życie dopiero 15.07.2006 r. Trybunał dał bowiem czas ustawodawcy na poprawienie prawa.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 15.03.2005 roku sygn. akt K 9/04. "
#2
Z tego co wiem to nie ma takowego. Trzeba to zrobić ręcznie... :)
#3
Odnowiło by to prestiż...bo takowy już kiedyś był. Tylko po wojnie legł w gruzach  :-[
A co do samej inicjatywy...jako członek PTG od zawsze byłem za tym by samorząd powołać. Coś się ostatnio w tym temacie ruszyło...a na konkrety trzeba będzie jeszcze pewnie poczekać  8)
#4
A to nie chodzi np o zarząd trwały itp?
#5
Dokładnie... jest potrzebny jeszcze pion sznurkowy. A wznowienie to nie tylko osnowa szczegółowa... może to być stabilizacja granicznika. Z tego co się dowiedziałem. Odpowiedziałem jeszcze że rozstawił bym instrument i albo pion optyczny albo sznurkowy i kopanie... stwierdzili, że może się poruszyć. stabilizacja palików po bokach i wznawianie na wcięcie też jest przekombinowane. I taka była ich opinia..."Dzisiejsze pokolenie to strasznie kombinuje, a są takie proste stare metody które się sprawdzają" :)
#6
Egzaminy / Odp: egzamin 22 maja 2013
Czwartek 23 Maj 2013, 15:10:48
Witam
Oto pytania z opisowego.... nie dosłownie:
1. Inwestor na swojej prywatnej działce chce zaprojektować przyłącza. Czy musi uzgadniać usytuowanie tych przyłączy ze starostą?
2. Kalibracja rastra mapy analogowej.
3. Mapa do celów projektowych.

I teraz o ile 2 i 3 to pikuś o tyle pytanie numer jeden sprawiło, że z 16 osób zostało 7 :/
A odpowiedź miała być "Musi uzgadniać" bo tak jest w PGiK i w stanowisku GGK w tej sprawie(choć to stanowisko jak i żadne inne nie jest wykładnią prawa).
A Ci co powołali się tylko na Prawo budowlane i na rozporządzenie w sprawie GESUT i ZUDP... nie zaliczyli :/
#7
Witam
Dani 22 maja było 5 członków komisji i miałem następujące pytania na ustnym:
1. Jest działka o dużych różnicach w wysokościach(bardzo nachylona), właściciel chce wytyczyć budynek i wyrównać teren. Co należy robić?
2. Jak wznowię znak osnowy szczegółowej...chodziło o 3 szpilki i tyczkę... a Ja oczywiście wymyśliłem w między czasie 3 inne sposoby :)
3. w nawiązaniu do gniota art 84(ten o miarach w stopniach) miałem policzyć na podstawie rysunku azymut boku i podać wynik w stopniach i gradach.
I to by było na tyle :)