Wybieranie szrafur

Zaczęty przez georobert, Środa 14 Wrzesień 2016, 12:44:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lupus

Cytat: RTFM
Plik ze szrafurą
EWMAPA umożliwia zachowanie szrafury utworzonej lub wygenerowanej programami interfejsu lub filtrami w postaci pliku. Tak zapisana szrafura może być modyfikowana pod względem kształtu, można zmieniać barwy i opisy. Odczyt szrafury jest znacznie szybszy niż w przypadku interfejsów i dodatkowo prostszy - dostępny np. w eksploratorze EWMAPY lub z poziomu menu widoczności. Plik ze szrafurą powinien być tworzony z danych wolnozmiennych, np. plan zagospodarowania czy bonitacja gleb. Dla danych dynamicznych, np. własności działek, taki plik może być generowany okresowo i wykorzystywany przez osoby, dla których pełna zgodność z obecnym stanem ewidencyjnym nie jest istotna (dopuszcza się np. miesięczne opóźnienie).
W celu utworzenia pliku ze szrafurą należy dokonać szrafury poprzez program interfejsu, filtry lub wybrać pozycję [Pusta szrafura]. Takich szrafur można wykonać kilka, gdyż w jednym pliku ze szrafurą może się znajdować kilka szrafur. Do zapisu szrafury jako pliku służy przycisk  Po jego naciśnięciu ukazuje się formatka, w której należy wpisać nazwę pliku ze szrafurą i wybrać, z których szrafur ma być generowany plik. Wyboru kilku szrafur dokonujemy, przytrzymując klawisz Shift lub Ctrl podczas wskazywania kolejnych pozycji. Pole Unifikacja palety kolorów powoduje redukcję tych samych kolorów występujących w różnych szrafurach. Naciskając przycisk  wraz z klawiszem Shift (dotyczy tylko wcześniej wygenerowanych szrafur plikowych) można dokonać szybkiego zapisu zmienionych ustawień.
Przed tworzeniem pierwszego pliku ze szrafurą zaleca się odpowiednie skonfigurowanie ścieżek ze szrafurami. Dokonuje się tego w opcji Konfiguracja baz. Tylko szrafury zapisane w takich ścieżkach pojawiają się w sposób automatyczny w eksploratorze EWMAPY i są dostępne dla menu widoczności.
Odczyt pliku ze szrafurą jest możliwy z eksploratora EWMAPY (patrz uwaga wyżej) lub poprzez wybranie interfejsu oznaczonego jako [Szrafury] i naciśnięciu przycisku  Wyboru dokonuje się poprzez podanie nazwy pliku ze szrafurą lub wybranie jej z listy. W tym drugim przypadku jest to możliwe tylko, jeśli plik znajduje się na określonej ścieżce (patrz uwaga wyżej).

Jak się otworzy okienko ze szrafurowaniem to działa tam F1.  :rtfm2:


Cytat: Lupus w Środa 14 Wrzesień 2016, 15:39:10
A może to chodzi o to czy można raz zrobić szrafurę i ją zapisać, a potem tylko wywołać zapisaną? bo tak można, można tam też połączyć kilka szrafur w jedną zapisaną.
Cytat: Weles w Środa 14 Wrzesień 2016, 17:42:58
A koledze nie chodzi przypadkiem tylko o odczyt szrafur juz wykonanych? Jesli tak to mozna odczytac 'je wszystkie'.

__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

georobertAutor w?tku

Dokładnie chodzi mi tylko o fizyczny odczyt.

Pan Sowa

A koledze nie chodzi przypadkiem tylko o odczyt szrafur juz wykonanych? Jesli tak to mozna odczytac 'je wszystkie'. Najprosciej jest wrzucic sobie wszystkie evry do jednegokatalogu i podpiac go sobie w konfiguracji baz.
Huuu huu

Lupus

Środa 14 Wrzesień 2016, 15:39:10 #6 Ostatnia edycja: Środa 14 Wrzesień 2016, 15:41:32 by Lupus
Można zaszrafurować obiekty przy użyciu filtra,
nazwa pola: Identyfikator, Operator "*?", Wartość np. skrzyżowanie*
wtedy znajdzie wszystkie identyfikatory, które mają w nazwie "skrzyżowanie"

skoro "i tak robimy" to przecież jest za jednym razem wszystkie skrzyżowania, za jednym razem wszystkie trawniki, itd
chyba czegoś nie rozumiem... :-[

A może to chodzi o to czy można raz zrobić szrafurę i ją zapisać, a potem tylko wywołać zapisaną? bo tak można, można tam też połączyć kilka szrafur w jedną zapisaną.

Tylko dlaczego ja muszę za każdym razem od wszystkich wyciągać takie informacje i za każdym razem wychodzi na to że się czepiam.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

georobertAutor w?tku

To rozumiem i tak robimy, ale chodzi czy można wczytać szrafury których jest np. 100 o nazwach skrzyżowanie 1 - skrzyżowanie 100 za jednym razem, nie po kolei. Tak jak można wczytać rastry ( po prostu wybrać wszystkie).

Lupus

Można podzielić obiekty na typy szrafury, ich identyfikatory zapisać do plików, a potem szrafurować, wszystkie drogi, w kolejnym kroku wszystkie chodniki, trawniki, itd

można zmodyfikować listę dopuszczalnych nazw użytków gruntowych, takie niby-użytki, na podstawie obiektów powierzchniowych założyć bazę zmodyfikowanych "niby-użytków" i poszrafurować wszystkie na raz, tworząc wykaz szrafur powiązanych z danym określeniem "niby-uzytku".

Ten drugi sposób powinienem opatentować.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

georobertAutor w?tku

Środa 14 Wrzesień 2016, 13:39:10 #3 Ostatnia edycja: Środa 14 Wrzesień 2016, 13:40:57 by georobert
Będą to jezdnie, place, chodniki, skwery, skrzyżowania, zieleńce itp.
Każdy odcinek jezdni przedzielony skrzyżowaniem to oddzielna szrafura.
Dokładniej to będzie mapa tematyczna.

Lupus

Zależy od rodzaju obiektów szrafurowanych.

jeden obiekt - kilkaset szrafur???? :o
co to będzie? Chyba że obiekt znaczy np obręb geodezyjny w którym jest setki obiektów budynkowych
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

georobertAutor w?tku

Witam.
Poszukuję informacji czy możliwe jest wybranie kilkudziesięciu szrafur w oknie wyboru za jednym razem?
Bo puki co mogę wybrać jedną, a mam obiekt który musi posiadać kilkaset szrafur.
Z góry dziękuję za pomoc.