Czyli rozumiem, że zarówno w metodzie statycznej jak i statycznej szybkiej do pomiaru używam jednego odbiornika, który rejestruje moją sesję pomiarową.
Następnie, np w serwisie POZGEO obliczenia dla przesłanych plików obserwacyjnych wykonywane są w oparciu o 6 najbliższych stacji referencyjnych (wg definicji standardów "zestaw kilku odbiorników satelitarnych, które pozostają nieruchome w ciągu jednej lub wielu sesji pomiarowych"), do których wyznaczone wektory spełniają określone kryteria dokładnościowe.
Serwis POZGEO D umożliwia dodatkowo korzystanie z wirtualnych stacji referencyjnych VRS.
http://www.asgeupos.pl/index.php?wpg_type=serv&sub=pozgeodZ materiałów przedstawionych przez kolegę powyżej wynika, że serwis POZGEO jest przeznaczony dla metody statycznej i obliczenia są oparte na stacjach fizycznych a w przypadku metody statycznej szybkiej należy wykorzystać serwis POZGEO D i obliczenia oprzeć na stacjach VRS do których wektory są krótkie.
Pojawia się jeszcze pewna nieścisłość:
"Korzystanie z VRS jest tu istotne, bo punkty te to wirtualne stacje referencyjne, w pobliżu naszych punktów pomiarowych, nie odbiegające dokładnościom pomiaru fizycznym stacjom referencyjnym aktywnych sieci geodezyjnych."- Ryszard Pażus-
http://www.geodigitalgps.pl/azus-starAle i tak temat się dla mnie zdecydowanie rozjaśnił. Jeśli coś źle rozumuję to proszę o poprawę.
"Należy jednak pamiętać, ze takie nawiązanie nie bedzie już dokładnościowo tej samej klasy co punkty stacji referencyjnych."-
www.asgeupos.pl