Zakres uprawnień nr 3 geodezyjne pomiary podstawowe;

Zaczęty przez tedi123, Środa 26 Luty 2014, 19:31:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poke

Witam,
ostatnio też się nad tym zakresem zastanawiałem. Bo jeśli do tej pory wszyscy zdawali egzamin, to stwierdzenie z ustawy deregulacyjnej: "zachowują prawo ubiegania się o uprawnienia zawodowe ... na dotychczasowych zasadach..." oznaczałoby, że prawo do egzaminu też "zachowują". Pewnie dopiero jak ktoś zda zakres 3 w tym roku to się dowiemy.

sfl

#7
Art. 44a Ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne, który mówi o uprawnieniach w zakresach 3,6,7 nie wspomina o wymogu wykazania się znajomością przepisów w dziedzinie geodezji i kartografii. Z tego wynika że egzaminu nie będzie. Uprawnienia będą nadawane po zbadaniu dokumentów dołączonych do wniosku.
sYsTEM połączył wiadomości: Piątek 28 Luty 2014, 16:32:58
Mowa oczywiście o absolwentach szkół wyższych, technicy dalej mają egzamin i 6 lat praktyki

Gazza

Może nie byłem precyzyjny w moim pytaniu, ale pisząc krótko: czy ubiegając się o nadanie uprawnień z zakresów 3, 6 i 7, zakładając, z spełnia się wszystkie wymogi (studia, staż etc) podlega się egzaminowi czy uprawnienia te są nadawane na podstawie przedstawionych wymaganych kwalifikacji bez egzaminów w GUGIKu?

sfl

#5
Ustawa o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów

CytatArt. 28. 1. Osoby, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy:
1) uzyskały uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii na podstawie przepisów ustawy zmienianej w art. 4, w brzmieniu dotychczasowym, zachowują prawo do wykonywania samodzielnych funkcji w tym zakresie;
2) uzyskały dyplom ukończenia studiów wyższych geodezyjnych pierwszego stopnia, studiów wyższych geodezyjnych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich geodezyjnych, bez względu na kierunek ukończonych studiów, zachowują prawo ubiegania się o uprawnienia zawodowe w zakresach, o których mowa w art. 43 pkt 3, 6 i 7 ustawy zmienianej w art. 4, na dotychczasowych zasadach przez okres 5 lat, od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy;
3) rozpoczęły studia wyższe pierwszego stopnia, studia wyższe drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie na kierunku geodezja i kartografia, zachowują prawo ubiegania się o uprawnienia zawodowe w zakresach, o których mowa
w art. 43 pkt 3, 6 i 7 ustawy zmienianej w art. 4, na dotychczasowych zasadach;

Osoby, które ukończyły studia przed wejściem w życie ww ustawy przez 5 lat mogą ubiegać się o nadanie uprawnień w zakresach 3,6,7 na dotychczasowych zasadach. Czyli 3 lata praktyki. Osoby, które są w trakcie studiowania zdawać będą też na starych zasadach. Po okresie 5 lat konieczne będzie chyba ukończenie studiów podyplomowych magisterskich na tych specjalnościach, które przez ten okres 5 lat uczelnie w Polsce mają zorganizować i dostosować do wymogów rozporządzenia.

Gazza

Właśnie, sam nie mam pewności czy do nadania uprawnień w zakresach 3, 6 i 7 wystarcza spełnienie wymagań programu kształcenia czy jest to podstawa do dalszego postępowania i egzaminu? :hmm:
Jeśli ktoś może sprostować będę wdzięczny.
Pozdrawiam.

tedi123Autor w?tku

Cytat: kicker w Środa 26 Luty 2014, 22:22:20
Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe - wykaz prac w załączniku do rozporządzenia.
Sam jestem ciekaw, które kierunki studiów będą zaliczane do tego zakresu.

Tak tylko jak czytaliście trzeba zdobyć 30 pkt z przedmiotów, które tam są wyszczególnione i "wycenione"

kicker

Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe - wykaz prac w załączniku do rozporządzenia.
Sam jestem ciekaw, które kierunki studiów będą zaliczane do tego zakresu.

tedi123Autor w?tku

Witam. Czy szanownym kolegom wiadomo coś na temat nabywania uprawnień z wymienionego zakresu w myśl nowego rozporządzenia? Zasadniczo chodzi mi czy ukończenie studiów geodezyjnych pozwala, a właściwie czy wystarczający jest program nauczania studiów geo.,  by uzyskać te uprawnienia  składając tylko podanie do GUGiKu.