Wykaz przepisów prawnych na uprawnienia zawodowe

Zaczęty przez support, Czwartek 11 Listopad 2010, 15:48:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Lupus

Podejście minimalistyczne, jest "be", albo uczysz się tak żeby zebrać 60 i 21 albo nie ma co zawracać głowy. Nie ma "słyszałem (...) wystarczy do zdania"
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

shrekdance

Ukierunkowanie na konkretne artykuły jest bardzo pomocne w tym natłoku ustaw i rozporządzeń i z tego co słyszałem  wykaz opublikowany przez GUGiK w zupełności wystarczy do zdania egzaminu.
Pozdrawiam

grze_sio1

Wychodząc z takiego założenia to można nauczyć się całego lexa. Wiadome jest że trzeba znać wszystkie przepisy dotyczące danego zakresu, ale przy takiej ilości ustaw i rozporządzeń wskazanie konkretnych przepisów jest potrzebne. 

Lupus

Czytam te Wasze wpisy i się zastanawiam kto się podpisał pod tym wykazem? czy ten wykaz to jest przepis czy ukierunkowanie zagadnień dla uczących się? Ten wykaz nic nie znaczy.

To jest egzamin głównie z prawa i co będzie jak wykazu ktoś nie zaktualizuje na czas? Zaskarżycie decyzję o odmowie nadania uprawnień, bo nie było w wykazie? No nie róbcie z siebie ofiar systemu. Uczyć się trzeba i znać wszystkie przepisy dotyczące zagadnień z danego zakresu.
Egzamin jest z obowiązujących przepisów, a nie z wymienionych w wykazie.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

qbic

#58
Ustawa o autostradach płatnych ... jaki jest zakres na egzamin? bo wg wykazu z lublina rozdział 4 i 5 które są uchylone  ;D a wg GUGIK tylko par.2 ?? soooł ? ::)

tedy

Wydrukowałem wg wykazu ze strony gugiku na egzaminie były może dwa pytania i to w testach na które odpowiedzi nie ma w materiałach uwzględnionych w tym wykazie. A tak nawiasem mówiąc i tak jest tego sporo. Uważam że trzeba mieć dużą wiedzę podchodząc do egzaminu bo czasu na wertowanie jest naprawdę mało.

grze_sio1

Również natrafiłem na kilka pytań testowych, które odnosiły się do przepisów nie uwzględnionych w danym zakresie. Tych pytań w teście było może 2 więc chyba nie ma potrzeby przygotowywania się do egzaminu z całych ustaw tj Kodeks pracy lub Konstytucja.   

wykolejeniec

#55
Z opisu oznaczeń wynika, że określa ono w której części egzaminu obowiązuje ten zakres tematyczny. To nie będzie miało nic wspólnego z prawdopodobieństwem wystąpienia pytań. A wynika to z tego, że część testowa to cześć ogólna egzaminu, a opisowa to już szczegółowa związana z strikte każdym zakresem. I np. zdając na 1 warto mieć ogólne pojęcie o 2 (np. zmiana użytku przy inwentaryzacji), ale szczegółowe pytanie dostaniesz dopiero zdając na zakres 2.

Różnice wynikają pewnie z różnych okresów opracowywania zestawień i różnej interpretacji to jest potrzebne, bo takiego mocnego (np. jako załącznik do rozporządzenia jak było z obowiązującymi wytycznymi) zestawienia to chyba nie ma. Na samym GUGiKu bym nie polegał, bo oni miewali nawet błędy w pytaniach na egzaminie.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda wymagają więcej czasu.

manio0013

#54
Dlaczego wykaz z GUGIK różni się od wykazu ze stowarzyszeń i dlaczego GUGIK wprowadza takie oznaczenia odnośnie części testowej i opisowej? może chodzi o to że jeśli jest oznaczone np 1s to prawdopodobieństwa wystąpienia pytania z tego aktu prawnego jest większe ze wystąpi ono w części opisowej. Bo chyba czemuś ma służyć takie oznaczenia

shrekdance

Witam.
Na stronie SGP z Lublina jest informacja odnośnie kursu przygotowującego, który odbędzie się w marcu 2014.
Na dole stronki możemy ściągnąć najnowszy wykaz obowiązujących przepisów prawnych - aktualny na dzień 8 stycznia 2014.
Link do stronki:
http://www.sgp.geodezja.org.pl/lublin/html/szkolenia.html
Pozdrawiam :)

rob.aczek

Niestety, po analizie pytań opisowych z zacnego forum, stwierdziłem że sugerowanie się zapisem np 1s i kompletowanie materiałów pod tym kontem raczej się nie sprawdzi. Odnalazłem pytania, które bezpośrednio wiązały się z podstawami wyszczegulnionymi w części ogólnej (np dot. adresów nieruchomości), jak również pyt. w stosunku do których brakowało wykazanej podstawy (np dot dziennika budowy). Moim zdaniem zestaw na obie części bedzie podobny, vademecum ± kilka brakujących rozporządzeń luzem, upiękrzony różno barwną tęczą kolorów.

manio0013

W wykazie przepisów ze strony GUGIK są oznaczenia np 1o-7o, które oznacza ze pytania z tego aktu prawnego mają być na teście, czyli mam rozumieć ze nie wystąpią pytania w części opisowej z tego aktu prawnego, a oznaczenia np 1s, 2s, 4s, oznaczają ze pytania bedą w częsci opisowej i ustej, ale moga byż na teście czy nie? Jak to sie ma do rzeczywistości na egzaminie

Jigs

Cytat: filipce w Poniedziałek 20 Styczeń 2014, 23:47:29
Witam,
Popełniłem podstawowy błąd, zasugerowałem sie opisem ze strony gugiku i teraz widzę że większość przepisów muszę przedrukować od nowa - w całości, a nie wybrane fragmenty.
... a teraz sobie pomyśl ,że o tym nie wiedziałeś i na egzaminie masz tylko to co zasugerował ci GUGiK  :dash3: :dash2: :suicide: - najczęściej kończy się to kolejnym podejściem.
"Granice możliwości tak jak strach są często iluzją."
                                     Michael "Air" Jordan

filipce

Witam,
Popełniłem podstawowy błąd, zasugerowałem sie opisem ze strony gugiku i teraz widzę że większość przepisów muszę przedrukować od nowa - w całości, a nie wybrane fragmenty.

dean

Podsumowując odpowiedzi na Forum, to na egzamin z zakresu 1 należało by:
1. Mieć do dyspozycji przepisy ustaw i rozporządzeń z wykazu ze strony GUGiK.
2. Cztery normy.
3. Vademecum odpowiednio oznaczone i zaktualizowane o brakujące przepisy.
4. Treści przepisów z wykazu ze szkolenia SGP.
5. Najnowsze rozporządzenia.
5. Orientować się w instrukcjach, wytycznych technicznych, stanowiskach GGK i dyrektywach Unijnych.
Jakoś chyba trzeba wybrać z tego co najważniejsze..