Wykaz prac przed wejściem w życie nowego rozporządzenia

Zaczęty przez emilkotulski, Sobota 22 Marzec 2014, 20:50:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

demol

Musi Ci to podbić geodeta uprawniony z "czwórką" (też składałem stary wykaz na "jedynkę" i na wszelki wypadek podbijałem uprawnionym odpowiednim; jedynie opisu prac tylko osobiście podpisywałem)

kensai

Witam

Kompletuje wykaz prac na zakres 4 i pojawił się pewien problem.

Przez 2 msc pracowałem u geodetów którzy wykonywali obsługę  budynku 7 kondygnacyjnego i miedzy innymi mierzyliśmy tam szyb windowy który jest wymagany na zakres 4. Chciałem go wpisać do starego wykazu prac jednak geodeci z tej firmy nie posiadają uprawnień z zakresu 4 tylko ktoś im podbijał tą robotę.

Co w takim wypadku ? Czy wystarczy pieczęć z zakresu 1 ? czy poprosić tego geodetę którym podbijał roboty na tej budowie o podpis a  nazwę firmy wpisać tą w której pracowałem ? Czy wystarczy sama pieczęć firmy ?

Nie zapowiada się żebym w najbliższym czasie mierzył szyb windowy albo wieżę dlatego też zależy mi na tej robocie.

pozdrawiam

Brook

Jasne, że mogłabym.
PGiK, mówi o tym Art. 12b
CytatArt. 12b. 1. Organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, do którego przekazane zostały zbiory danych lub inne materiały stanowiące wyniki prac geodezyjnych lub prac kartograficznych, niezwłocznie weryfikuje je pod względem zgodności z przepisami prawa obowiązującymi w geodezji i kartografii, w szczególności dotyczącymi:

1)   wykonywania pomiarów, o których mowa w art. 2 pkt 1 lit. a, oraz opracowywania wyników tych pomiarów;

2)   kompletności przekazywanych wyników wykonanych prac geodezyjnych lub prac kartograficznych.

2. Weryfikacji nie podlegają zbiory danych lub inne materiały stanowiące wynik prac geodezyjnych lub prac kartograficznych wykonanych w związku z realizacją zamówienia publicznego przez Głównego Geodetę Kraju lub organy administracji geodezyjnej i kartograficznej, a także przez inne podmioty działające z upoważnienia tych organów.

3. Wyniki weryfikacji utrwala się w protokole.

4. Podstawę do przyjęcia zbiorów danych lub innych materiałów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego stanowi pozytywny wynik weryfikacji albo dokument potwierdzający odbiór tych zbiorów danych lub innych materiałów jako przedmiotu zamówienia publicznego realizowanego w związku z wykonywaniem zadań Głównego Geodety Kraju lub organów administracji geodezyjnej i kartograficznej.

5. Przyjęcie zbiorów danych lub innych materiałów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego właściwy organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej potwierdza wpisem do ewidencji materiałów tego zasobu, a także opatrzeniem dokumentów przeznaczonych dla podmiotu, na rzecz którego wykonawca prac geodezyjnych lub prac kartograficznych realizuje prace geodezyjne lub prace kartograficzne, odpowiednimi klauzulami urzędowymi, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 40 ust. 8.

6. W przypadku negatywnego wyniku weryfikacji właściwy organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej zwraca wykonawcy prac geodezyjnych lub prac kartograficznych przekazane przez niego zbiory danych lub inne materiały wraz z protokołem zawierającym opis stwierdzonych uchybień i nieprawidłowości.

7. W przypadku negatywnego wyniku weryfikacji wykonawca prac geodezyjnych lub prac kartograficznych ma prawo, w terminie 14 dni od dnia otrzymania protokołu, ustosunkować się na piśmie do wyników weryfikacji.

8. Jeżeli organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej nie uwzględni stanowiska wykonawcy prac geodezyjnych lub prac kartograficznych wydaje decyzję administracyjną o odmowie przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub innych materiałów sporządzonych przez tego wykonawcę.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ADMINISTRACJI I CYFRYZACJI z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie formularzy dotyczących zgłaszania prac geodezyjnych i prac kartograficznych, zawiadomienia o wykonaniu tych prac oraz przekazywania ich wyników do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. z dnia 11 lipca 2014 r.), mówi tylko o wzorze protokołu weryfikacji.

Przed 12 lipca 2014 r. obowiązywało ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU REGIONALNEGO I BUDOWNICTWA z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających bazy danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnianie tych baz (Dz. U. z dnia 30 lipca 2001 r.), gdzie:
Cytat§ 9. 1. Dokumentacja przekazywana do zasobu podlega kontroli w zakresie:

  1)   przestrzegania zasad wykonywania prac,

  2)   osiągnięcia wymaganych dokładności,

  3)   zgodności opracowania ze standardami technicznymi dotyczącymi geodezji, kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie,

  4)   zgodności opracowania z ustaleniami, o których mowa w § 5 ust. 5,

  5)   spójności topologicznej informacji dostarczanej przez wykonawcę z informacjami uzyskanymi z ośrodka w trakcie realizacji pracy,

  6)   kompletności przekazywanych materiałów.

2. W przypadkach prac, o których mowa w § 8 pkt 1, kontrola obejmuje także sprawdzenie prawidłowości wykonania kartowania i prac kreślarskich na mapie zasadniczej.

3. Czynności kontroli dokonują osoby posiadające uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii, o których mowa w art. 43 ustawy, w zakresach odpowiadających zakresom kontrolowanych opracowań, upoważnione przez organy, o których mowa w art. 40 ust. 3 ustawy.

ale teraz ono nie obowiązuje.
VOILA

www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka

daniel1615

Cytat: Brook w Środa 10 Czerwiec 2015, 09:49:39
To nie są interpretacje, a właśnie tak mówią przepisy, nie trzeba mieć uprawnień by "weryfikować" operaty. Tak ustawodawca postanowił.


A mógłbyś podać podstawę prawną bo w testach się przewijało i nie mogłem znaleźć

Brook

Cytat: Atol w Poniedziałek 08 Czerwiec 2015, 21:41:41
teraz (po zmianie przepisów) już słyszałem interpretacje, że operaty np. może sprawdzać rolnik z uprawnieniami na kombajn mając upoważnienie starosty/prezydenta miasta.

To nie są interpretacje, a właśnie tak mówią przepisy, nie trzeba mieć uprawnień by "weryfikować" operaty. Tak ustawodawca postanowił.
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka

Atol

Cytat: anetkk w Poniedziałek 08 Czerwiec 2015, 20:37:37
czy ktoś orientuje się czy w wykazie prac do zakresu 2 można podać prace prawne, które wykonywało się w ramach obowiązków służbowych podczas pracy w podgiku?


czyli o jakiej pracy tu mówimy? :), co chciałbyś w wykazie napisać ? Czy wykonując "obowiązki służbowe" związane z "pracami prawnymi" nie trzeba było mieć uprawnień? 
teraz (po zmianie przepisów) już słyszałem interpretacje, że operaty np. może sprawdzać rolnik z uprawnieniami na kombajn mając upoważnienie starosty/prezydenta miasta.

anetkk

czy ktoś orientuje się czy w wykazie prac do zakresu 2 można podać prace prawne, które wykonywało się w ramach obowiązków służbowych podczas pracy w podgiku?

Megabajt

Cytat: Jigs w Niedziela 23 Marzec 2014, 08:09:50
Z tego co kiedyś pytałem nie musisz mieć pieczątek, po to wypełniasz oświadczenie, że to co wpisujesz jest prawdą ale lepiej zadzwonić do gugiku - spotkałem się, że tylko jeżeli masz "ważny" powód  możesz nie mieć pieczątek uprawnionego.
Złożyłem wykaz prac z podpisanym oświadczeniem, bez pieczątki uprawnionego (miałem pieczątkę uprawnionego na opisie prac wykonywanych w ramach praktyki zawodowej) i dostałem pismo z GUGiKu, aby uzupełnić.

emilkotulskiAutor w?tku

#7
Jeżeli w wykazie prac po staremu masz wystarczająca ilość wymaganych prac na dany zakres i lata pracy to dziennik nie jest ci potrzebny. Tylko że nie możesz w wykazie pisać prac po 22.02 ale to ciebie nie dotyczy skoro wysłałaś 19.02 więc nie powinni cię pytać o dziennik


malusia11

#6
Wysłałam dokumenty 19 lutego. Nie otrzymałam do tej pory żadnej odpowiedzi. Podejrzewam, że muszę założyć dziennik i roboty te które wykonuje teraz dosłać. Różnie słyszę od ludzi i widzę, że nikt nie ma potwierdzenia z GUGiK-u. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja? proszę o jakiś wpis.

buli05

Witam! U mnie wystarczyła jedna pieczątka geodety uprawnionego pod oświadczeniem mówiącym o przebytym czasie pracy oraz zgodności wykazanych robót podczas praktyki zawodowej.

emilkotulskiAutor w?tku

#4
Dziękuję za odpowiedzi.. Z jedną firmą nie układało mi się najlepiej więc nie wiem czy uprawniony mi podbije okres prac wykonywanych w jego firmie stąd moje zapytanie. Ale umowa o pracę również jest dokumentem stwierdzającym prawdomówność więc może to wystarczy. U obecnego pracodawcy nie będzie problemu z podbiciem..



kokarolcia

#3
Ja pod kilkoma robotami nie miałam pieczątki uprawnionego geodety j gugik prosił o przesłanie potwierdzonej notarialnie umowy o pracę

Jigs

#2
Wykaz prac przed wejściem nowego rozporządzenia (przed 22 luty 2014) wykonujesz po "staremu" czyli pieczątka uprawnionego pod robotami (jeżeli masz kilka i więcej prac w danej firmie może Ci on podbić całą stronę a nie każdą robotę). Wszystkie prace, które chcesz udokumentować po terminie 22 lutym, musisz mieć już dziennik.
Z tego co kiedyś pytałem nie musisz mieć pieczątek, po to wypełniasz oświadczenie, że to co wpisujesz jest prawdą ale lepiej zadzwonić do gugiku - spotkałem się, że tylko jeżeli masz "ważny" powód  możesz nie mieć pieczątek uprawnionego.
"Granice możliwości tak jak strach są często iluzją."
                                     Michael "Air" Jordan

emilkotulskiAutor w?tku

Witam!
Chciałbym zapytać czy do wykaz prac na zakres 1 według starych zasad czyli prac wykonywanych do 01.2014 roku należy podbić pieczątką uprawnionego geodety z kolejnych firm w których się pracowało, czy wystarczy np. kserokopia umowy o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy? Czy ktoś już z uprawnionych dostał kiedyś zwrotkę z tego powodu?
Dziękuję za ewentualne posty w tej sprawie..
P.S. jestem nowym użytkownikiem ewmapy więc proszę o wyrozumiałość jeżeli taki wątek już kiedyś został poruszony.. :)