Wykaz Prac / Opis Prac

Zaczęty przez Atol, Poniedziałek 21 Lipiec 2014, 15:09:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AtolAutor w?tku

operacie z podziału nieruchomości

jkbsrwk


AtolAutor w?tku

"wznawianie znaków granicznych, wyznaczanie punktów granicznych lub prace związane z ustalaniem granic w trybie przepisów dotyczących ewidencji gruntów i budynków"

"u nas" przyjęło się robić wyznaczenie w tym samym operacie, nie zgodnie z przepisami. Tym samym nie mam roboty "wyznaczenie". Czy może to stanowić jakiś problem dla komisji ? Nie będę chyba wpisywał, ze w jednym operacie to robimy :)

AtolAutor w?tku

#77
Mój wykaz prac na zakres 2 zawiera 63 pozycje. Zastanawiam się nad tym by nie biegać do uprawnionego po podpisy skoro to tylko oświadczenie jest.
Mam inne pytanie. Staż pracy mam w 1 firmie już osiągnięty, ale robiłem różne "fuchy" dla innych firm podczas mojego zatrudnienia. Jeżeli w wykazie dam robotę z tej innej firmy to czy muszę przedkładać jakiś dowód zatrudnienia (nie mam takowego - praca na czarno po godzinach) ?  Ktoś wie jak podchodzi do tego komisja ?

Uprawniony mi się pod tym podbije, tak na marginesie.


Było :)  // ależ się zapętliłem.

odpiszę sobie od razu:

Trzeba przedłożyć np. Zaświadczenie o odbyciu praktyki zamiast umowy o pracę/zlecenie/dzieło. Zaświadczenie będzie zastępowało zarówno okres odbycia praktyki (umowa) oraz potwierdzenie wykonywania prac w przypadku gdy praktyka jest już osiągnięta a roboty robiliśmy w innej firmie.

Lupus

Koleżanki i Koledzy.
Nie róbcie z tego wykazu doktoratu.
To jest oświadczenie o wykonanych czynnościach wg. stanu faktycznego.
Oświadczenie jak sama nazwa wskazuje ma zastąpić dokumentowanie tego. Jeśli już ktoś wpadł by na pomysł, żeby to sprawdzić w lokalnym PODGIK, to jak sobie wyobrażacie takie sprawdzenie? "Proszę pokazać gdzie się Pan podpisał?"
Komisja o ile może mieć wpływ na zakres treści w dokumentach jakie Wy przedstawiacie, to jak wpłynie na Waszego szefa, który z reguły podpisuje wszystko sam, bo się nie będzie tłumaczył przed lokalnym ośrodkiem, że to nie jest problem, że może się podpisać osoba bez uprawnień, że coś tam jeszcze...

__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

Henry131

#75
Cytat8.2. Warunkiem uznania praktyki zawodowej jest czynny udział osoby zainteresowanej w wykonywaniu prac oraz opracowań
geodezyjnych lub kartograficznych, o których mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia. Poprzez czynny udział
należy rozumieć osobiste wykonywanie czynności w ramach prac i opracowań geodezyjnych lub kartograficznych udokumentowane
w materiałach będących ich wynikiem.

Czy to oznacza, ze jak wpisuję prace w dzienniku praktyk to muszę każde obliczenie, szkic, mapę porównania czy też cokolwiek innego co osobiście wykonałem podbić pieczątką i się podpisać? Czy wtedy w opisie czynności w dzienniku wypisuję tylko te czynności, które wykonywałem samodzielnie, np. wykonałem szkic z pomiaru w terenie + wykonywałem ten pomiar, a pomijam sprawozdanie, obliczenia i zgłoszenie roboty bo to były czynności przeze mnie nie wykonane?
Opcja 2: porównywałem mapę w terenie, lub robiłem obliczenia, a podpisała się geodetka uprawniona ponieważ nie miałem jeszcze pieczątki wyrobionej, czy wtedy mogę wpisać że wykonywałem taką czynność?

demol

rozmawiałem dzisiaj z WINGiK Śląsk Panem Puzią w spr wpisów do dziennika (też bywa w komisjach egzaminacyjnych).
Co się dowiedziałem:
1. Roboty można łączyć tzn. można jednym ID czy tam KERGiem zrobić np powykonawczy budynku i sieci, wytyczenie + powyk itd. itp.
BYLE to było wyraźnie zaznaczone, bo komisja głównie zlicza ilość wymaganych robót - żeby było jej łatwiej.
2. Kolejny dziennik na ten sam zakres można pobrać bez problemu (oczywiście +45zł) i można w nim kontynuować wpisy (w kolejnym dzienniku roboty nie muszą być wpisywane tylko te, które rozpoczęły się po wydaniu drugiego dziennika). Pytałem o to w związku z ewentualnym brakiem miejsca na wszystkie roboty.

jkbsrwk

Ludzie czytajcie co jest napisane na dole tej samej strony jest napisane jaka ma być pieczątka :P

JolHaD

no to faktycznie trochę bez sensu , nie wystarczyłoby w kolumnie nr 2 przybić pieczątkę firmy a w kolumnie nr 6 uprawnionego??

piotrgeokart

świetnie, też pomysł z tymi dwoma pieczątkami. Firmowa potwierdza w jakiej firmie pracujesz a imienna  że twój opiekun ma uprawnienia

kkkkkk

ja jak wysyłałem pierwszy dziennik to tam podbił mi się geodeta uprawniony i podpisał , dziennik odesłali z uwagą ze brak pieczątek . Zadzwoniłem dowiedziałem się że ma być firmowa chociaż wcześniej jak dzwoniłem mówili inaczej . Nabiłem na te pieczątkę geodety uprawnionego firmową i odesłałem taki przyjęli. Jak wysyłałem drugi dziennik to odrazu biłem obie pieczątki jedna na drugiej zwrotu nie było.

piotrgeokart

co do pieczątki to wydaje mi się że uprawnionego, w końcu podbić Ci musi dziennik osoba z uprawnieniami, a działalność może prowadzić przedsiębiorca.

JolHaD

Wiem, że temat wałkowany już był milion razy ale ... czy może mi ktoś odpowiedź na pytanie czy w kolumnie nr 6 (w nowym dzienniku ) wystarczy podpis geodety uprawnionego czy także pieczątka? Aha i jeżeli chodzi o pieczątkę to czy to ma być firmowa czy uprawnionego? W zależności na jaki wątek wejdę jest napisane inaczej :)

daniel1615

Nawet jak wpiszesz w jednym polu to i tak liczy Ci się i tyczenie i inwentaryzacja.

jkbsrwk