Uznanie praktyki zawodowej pytanie ogólne

Zaczęty przez sulik, Piątek 18 Grudzień 2015, 08:18:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotrgeokart

#17
Cytat: tomek86g w Poniedziałek 01 Luty 2016, 20:51:39
Uznali Ci tą praktykę, bo mam podobny dylemat?

ja też przyłączam się do pytania:  co do uznania praktyki??


edit by Lupus
polskie znaki

mateulki

Ja po telefonie do GUGIK-u dowiedziałem się, że na starych zasadach można udokumentować praktykę (bez dziennika praktyk) do 02.2014, ale trzeba wykazać zakres robót wymaganych w załączniku rozporządzenia.

tomek86g

Uznali Ci tą praktykę, bo mam podobny dylemat?

sulikAutor w?tku

Dziękuje wszystkim za udział w dyskusji. Jak coś nowego się dowiecie na ten temat to dajcie znać.

demol

cała interpretacja przepisów w spr uprawnień, dzienników, czasu praktyki itd. zależy od GGK i potem od komisji kwalifikacyjnej. Niestety przytoczona Pani Ania (to ta, która odbiera telefony?) często mija się z prawdą, albo inaczej: też ma inne "stanowisko" na pytania jej zadawane. Także sulik, metodą prób i błędów musisz robić, zacząłbym od wersji najmniej inwazyjnej dla Ciebie.
Jak masz technika i 6 lat praktyki + wymagane roboty składaj papiery "po staremu".
Jeszcze zależy z jakiej uczelni masz inżyniera bo to też robi (o dziwo) różnicę GGK (w sensie chodzi o jedną uczelnię, ale już się nie będę żalił moją sytuacją:P)

wykolejeniec

Bo to GUGiK właśnie, nie wyjdziesz co będzie najlepsze. Kolega wysłał dokumenty, uznali mu praktykę, egzaminu niestety nie zdał. Wysłał znowu dokumenty, nie uznali mu tej samej praktyki! Wysłał dokumenty ponownie i praktyka była już ok. Nic nie zmieniał, był dokładnie ten sam dokument z opisem. Wszystko się odbyło po lutym 2014.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda wymagają więcej czasu.

sulikAutor w?tku

#11
Rozmawiałem z panią Anią przed założeniem tej dyskusji. Powiedziała mi na ten temat że musi być 6 lat udokumentowane prace terenowe. Czyli jak pracuje od października 2009 do stycznia 2014 to mam praktyki 4 lata i 3 miesiące. Wiec według niej mam założyć dziennik i udokumentować jeszcze prace w nim przez 1 rok i 9 miesięcy (nie mówiłem jej dokładnie jak napisałem z terminami tylko ogólnie ze pracuje od 2009 do teraz) żeby w sumie było 6 lat. Rozmawiałem też z kolegą na ten temat i powiedział mi, że mam spróbować bez dziennika albo założyć i wykazać jedną lub dwie roboty i składać bo niby jest gdzieś napisane, że przerwa nie może trwać więcej niż 5 lat. Więc już nie wiem co mam robić bo widzę, że jest dużo propozycji a nie wiadomo która dobra.

support

Tylko w odniesieniu do technika, dla inżyniera brak jest podstaw by zaliczyć praktykę.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


wykolejeniec

[xquote]§ 38. Osoby zainteresowane, które rozpoczęły praktykę zawodową przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, mogą dokumentować przebieg praktyki zawodowej według przepisów dotychczasowych tylko w  odniesieniu do prac geodezyjnych lub kartograficznych rozpoczętych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.[/xquote]

Zacytowany tutaj paragraf pokazuje wyraźnie, że mowa jest tylko o rozpoczęciu praktyki i rozpoczęciu prac. Nigdzie ma tego, że musiało coś być zakończone przed lutym 2014. Więc robiąc tak jak mówi Mariusz powinno być wszystko OK.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda wymagają więcej czasu.

support

Jak napisałem wyżej w moim przekonaniu nie ma znaczenia że pracujesz nadal po lutym 2014.
Składasz oświadczenie czy inne świadectwo że jesteś zatrudniony od października 2009 do dnia dzisiejszego w firmie "usługi geodezyjne ..."
Natomiast praktykę zawodową prace wykazujesz od października 2009 do lutego 2014 w liczbie odpowiadającej tej z rozporządzenia i tu nie ma zmiłuj, masz więcej brawo masz mniej to dziennik praktyki i dopisujesz nowe od momentu uzyskania dziennika.
Jeżeli zwrócą ci dokumenty to będziesz wiedzieć co brakuje i jak na to patrzy komisja.
Pozostaje jeszcze zawsze telefon do GUGiK i rozmowa z panią Anią  :spruce_up:
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


sulikAutor w?tku

#7
Pracuje od października 2009 czyli do stycznia włącznie 2014 mam 4 lata i 3 miesiące. Bo teraz zastanawiam się jak bym chciał założyć dziennik to tam muszę wpisać z jakiego tytułu. I jak bym wpisał technika a by mi nie uznali.. A jak wpisze inżyniera to wtedy to co już robiłem się nie liczy dopiero od założenia muszę te wszystkie roboty zrobić i ma na to 2 lata. Nie wiem jakie kroki podjąć?

wykolejeniec

Hmm, w ten sposób nie pomyślałem. Chociaż nie wiem (a nie mam jak teraz sprawdzić), czy w nowym rozporządzeniu nie ma klauzuli, że na starych zasadach idą Ci, którzy do dnia wejścia w życie tego rozporządzenia mieli "wyrobioną" praktykę.

Co do "ukrywania" tytułu inżyniera to może być problematyczne, bo koledze technikowi, który rok po zdobyciu mgr, złożył papiery, że masz 6 lat doświadczenia itd, odmówili. Musiał czekać 2 lata jeszcze.

Jak widać interpretacja tych przepisów pokazuje, że nie ma odpowiedzi na 100%. GUGiK też może inaczej do tego podejść, więc myślę, że wysłać dokumenty można, a od decyzji odmownej warto się odwołać ;)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda wymagają więcej czasu.

support

Przecież w ciągu tych 5 lat mógł uzbierać wymaganą ilość prac  ;)
To że nadal pracuje ale nie potrzebuje dokumentować co robił w okresie ostatniego roku - tak myślę.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


wykolejeniec

Jeśli się nie walnąłem z liczeniem, to jeśli pracujesz od 02.01.2009 r., to do lutego 2014 r. masz 5 lat i 1 miesiąc praktyki.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda wymagają więcej czasu.

jkbsrwk

I pamiętaj, że odkąd wszedł dziennik w życie, to jeśli go nie pobrałeś to praktyki nie możesz w żaden sposób udokumentować, więc jak inżynier to teraz bierzesz dziennik i od teraz 2 lata.