Zgłaszanie tyczenia na ternie zamkniętym

Zaczęty przez all1990, Czwartek 23 Luty 2017, 08:43:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Excrucior

Ale zgłoszenie nie upoważnia Cie do poruszania sie po terenie zamkniętym - sie kolego uczepiłeś tego  O0,  my jak wykonujemy prace na terenach zamkniętych np na pkp, czy na przejściach granicznych to nikogo nie obchodzi zgłoszenie tylko to czy mamy zgodę "od nich"  :D raz mieliśmy już ugadane wejście i wszystko miało być ok, ale jeden celnik sie uczepił i nie obchodziło go jakieś śmieszne zgłoszenie, tylko przez swoje radyjko ustalał czy mamy faktycznie prawo na chodzenie sobie po ich terenie.
Więc kolego musisz uzyskać odpowiednie zezwolenie i wtedy śmigasz  O0 a zgłoszenie robisz aby pobrać wszystkie potrzebne materiały do stworzenia mapy

all1990Autor w?tku

Prace mam zgloszoną do Starosty, dodatkowo chciałem zgłosić ja do KODKG gdyż chce mieć jakiś dokument na to że się plątam po terenie zamkniętym. Jednak jak już pisałem nie chcą żebym zgłaszał tyczenie i w zasadzie zostaje bez dokumentu upoważniającego mnie do pracy na tym terenie.

Atol

GK1

5. PRZEKAZANIE I WERYFIKACJA OPERATU TECHNICZNEGO
1. Dokumentację zawierającą rezultaty pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych,
ich opracowania oraz pozostałe materiały kompletuje się w postaci operatu
technicznego i przekazuje do KODGIK.
2. Dokumentacja musi być zbroszurowana w teczkach z opisem kart tytułowych,
spisem zawartości oraz numeracją stron.
3. W skład operatu technicznego wchodzą:

1) wniosek o przyjecie operatu technicznego do Kolejowego Zasobu
Geodezyjnego i Kartograficznego (załacznik nr 7);
2) zgłoszenie pracy geodezyjnej wraz z wytycznymi technicznymi wydanymi
do zgłosznia pracy geodezyjnej (załacznik nr 8);
3) sprawozdanie techniczne (załacznkia nr 9);
4) potwierdzone przez organ administracji aktualne dane dotyczące
ewidencji gruntów i budynków, (termin wydania przez organ nie starszy
niż 3 miesiące od dnia złożenia do przyjęcia);
5) dane dotyczące granic otrzymane z KODGiK wraz z weryfikacją
zgodności z danymi z ewidencji gruntów i budynków;


No musisz te dane po prostu mieć. Najtaniej to zgłosić pracę, najkrócej to kupić za 100% bez zgłoszenia.

Lupus

Masz rację. Przepis jest, a ja o nim całkiem zapomniałem.  :-[


Zastanawiam się tylko czy możesz stwierdzić, że nie ma potrzeby aktualizacji egib. Żeby to stwierdzić musisz pobrać dane z tej bazy i porównać ją z terenem. Ale żeby można było dokonać porównania trzeba pobrać te dane, a więc należy zgłosić tę robotę, bo inaczej ich nie dostaniesz. Można zamówić niby wszystkie potrzebne dane z odpłatnością 100% (zamiast z 50% na zgłoszenie) tylko czy można je wtedy wykorzystać jako geodeta?

__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

kuba12310

#8
ustawa PGiK
Art. 12c. 1. Obowiązek zgłoszenia prac geodezyjnych lub prac kartograficznych oraz przekazania wyników tych prac do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego nie obejmuje prac geodezyjnych oraz prac kartograficznych dotyczących:
1) terenów zamkniętych, jeżeli przedmiotem tych prac nie są obiekty objęte ewidencją gruntów i budynków;

Na mapie zasadniczej prowadzonej przez starostę na terenach zamkniętych powinna być tylko ewidencja i informacja o tym, że to teren zamknięty.

Lupus

Cytat: kuba12310 w Czwartek 23 Luty 2017, 13:50:22
Moim zdaniem jeśli robisz sieć tylko na działkach pkp to staroście nic do tego.

A z jakiego przepisu wynika, że możesz nie zgłosić pracy geodezyjnej tylko dlatego, że jest na terenie zamkniętym?
Znam przepis, który nakłada na nas-geodetów dodatkowy obowiązek zgłaszania prac w KODGIK, ale żebym był zwolniony od zgłoszenia w odgik'u to ja nie znam.

GESUT jest w zakresie zainteresowania starosty, niezależnie gdzie leży. Rozumiem żę wyłączone mogą być tereny wojskowe, linie telekomunikacyjne o jakimś wyjątkowym znaczeniu strategicznym itp. Koleje są terenami zamkniętymi, ale w dzisiejszych czasach to bardziej kwestie bezpieczeństwa. Żeby się byle kto nie pętał po torach. Dlatego trzeba zgłosić w kodgik, zameldować się u SOKistów, itd
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

kuba12310

Moim zdaniem jeśli robisz sieć tylko na działkach pkp to staroście nic do tego. Chyba, że robisz tylko "przejście" przez tereny pkp. Na takim terenie staroście zgłaszałbym tylko prace związane z EGiB bo to go dotyczy. Generalnie kodgik powinien przyjąć to zgłoszenie bo tym byś się legitymował przed SOKiem.

Lupus

Zgłoszenie o którym mówisz należy się ale nie do ośrodka kolejowego tylko do starosty
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

all1990Autor w?tku

#4
Dziękuję za odpowiedź,
a czy jest jakaś podstawa prawna takiego odstępstwa na terenach zamkniętych? Bo jak wiadomo poza nimi zgłoszenie tyczenia sieci jest obowiązkowe.
Nie mówię, że mi się to nie podoba ale mam nadzór nad praca i zależy mi na jej kompetentnym wykonaniu

Excrucior

noo tak kolego na terenach zamkniętych panują inne zwyczaje niż w PODGiK, ale nie ma w tym żadnego problemu, otrzymałeś zlecenie od PKP i zgodę na wykonanie prac, w KODGK zgłaszasz inwentaryzację powykonawczą tych sieci ( bo z pewnością je będziesz tyczyć i inwentaryzować ), tak samo jest jak tyczysz sieci np na przejściach granicznych, czy nawet przyłącze do domu czy sieci w obrębie jednej działki-też nie trzeba zgłaszać. Wiec kolego brać robotę za dobrą kasę i sie cieszyć że jest mniej biurokracji na takich terenach.

Lupus

Tak na zdrowy rozsądek to prawidłowo.
W jakim celu mamy zgłaszać, że coś tyczymy? Jak będzie zbudowane to się pomierzy i zrobi inwentaryzację, a wcześniej co mamy zgłosić? Budowę zgłosi wykonawca tej sieci, wcześniej musiał uzyskać już zgodę na taki projekt...
Brawo ośrodek kolejowy!
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

all1990Autor w?tku

Witam,
Mam zapytanie odnośnie zgłaszania pracy do PKP dotyczącej wyznaczenia sieci uzbrojenia terenu.  Chciałem zgłosić tę prace jednak w KODGK dowiedziałem się, że nie podlega ona zgłoszeniu. To tak to w końcu jest, możemy wykonywać pomiary na terenie zamkniętym tylko za zgodą lub  na zlecenie zarządcy, a nie musimy zgłaszać im pracy?