Przykład wpisu do dziennika praktyk

Zaczęty przez jkbsrwk, Piątek 09 Maj 2014, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

demol

Podłączam się pod problem/pytanie Erzsebet.
Ktoś wyjaśniał tę sprawę (wytyczeń) w GUGiK?
W sumie jak mi przekazał ŚWINGiK to, jak interpretowany będzie nasz dziennik to nie zależy od GGK tylko od danej komisji kwalifikacyjnej. Czyli jedna wielka niewiadoma (tak jak problem zliczania robót np. powyk budynku i powyk przyłącza).

Lupus

Ale czy to, że nie składasz osobnego operatu oznacza, że nie składasz dokumentacji?

Może należy złożyć tę dokumentację razem z inwentaryzacją?
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

Erzsébet

Cześć! :) Mam dwa pytania odnośnie uzupełniania dziennika praktyk wg nowych zasad.

1. W pierwszej części dziennika (wykaz) jest miejsce na 45 prac, w drugiej (opis) miejsce na 39 prac. Czy w takim razie można na jednej stronie opisu zmieścić dwie roboty lub pisać ciągiem? Czy bezwzględnie jedna strona opisu to jedna robota - i w takim wypadku zawsze te kilka miejsc wykazu pozostaje nieuzupełnionych?

2. Wiele osób pisało tutaj, że w kolumnie 5 wykazu wpisywało nr KERG lub ID zgłoszenia. W dzienniku wyraźnie jest napisane o identyfikatorze dokumentacji PRZYJĘTEJ do zasobu. Ma to sens, ponieważ daje jasną informację, że praca została zakończona i sprawdzona. I tutaj pojawiają się moje wątpliwości. Wiadomo, że każde tyczenie sieci należy zgłaszać, ale jeśli inwentaryzacja zostanie wykonana w ciągu 30 dni, to nie trzeba składać operatu z tyczenia - wtedy nie ma dokumentacji = nie ma numeru. Czy można wtedy zamiast tego numeru wpisać informację, że dokumentacja nie była przekazywana do zasobu zgodnie z PGiK Art.12c.2?

demol

Cytat: jkbsrwk w Czwartek 25 Czerwiec 2015, 08:21:08
Nie no ja też nie rozdzielałem tylko wpisywałem to razem, ale liczyłem sam dla siebie jako sieć i budynek zgodnie z tym co dowiedziałem się w rozmowie telefonicznej z panią z GUGiK :) Jak chodzi o osnowy, aktualizację mapy zasadniczej to też nie wyróżniałem tylko wymieniałem w opisie innych prac, że były robione takie czynności.


ciekawe.. bo znowu mi mówiła Pani "telefoniczna", że to trzeba osobno liczyć, np. masz budynek + przyłącza to liczysz albo jako budynek, albo jako przyłącze [jedno].
Swoją drogą jak liczyć każde osobno to jeden dziennik praktyk to za mało, bo jest tam za mało miejsca

Atol

chyba nie w tym rzecz by zrobić coś w 100% tylko by przy tym uczestniczyć. Na starych zasadach w kilku pracach nie podałem % udziału bo nie było sensu. Napisałem przy tym w jakich elementach tej pracy uczestniczyłem. Wg starych zasad nie było tam obowiązku wpisania % udziału a tylko taka ewentualność, możliwość.

anetkk

Witam! Bardzo przydatna ta dyskusja. :) Właśnie uzupełniam mój wykaz prac i ich opisy. Składam na starych zasadach. Zakres 2. Dużo tutaj o 1, a czy jest może ktoś kto składał ostatnio dokumenty na zakres 2?
Mam sporo wątpliwości..
Czy może ktoś ma i mógłby się podzielić swoim wykazem i opisem prac na zakres 2?
Czy komisja weryfikuje syt, gdy np. podaję rozgraniczenie w trybie sądowym pod nadzorem biegłego? Wiadomo, że uczestniczyłam w całym toku pracy,lecz samodzielnie nie robiłam konkretnie nic w danej robocie, a raczej na zasadzie właśnie praktyki/pomocy. Czy w takiej syt mam wpisaywać % moim zdaniem ile zrobiłam w danej robocie sama?
I czy np. jak podaję roboty konkretne, czy w ostatniej kolumnie (stare zasady) wypisuje tylko i wyłącznie czynności które sama czyniłam, czy podaję ogólnie co było robione, czy musze określić w %?
A jeśli np. mam spełnioną ilość konkretną wymaganą np. rozgraniczeń, a podam, że w 1 brałam udział w 40% prac, w drugiem w 70% to nie daje sumy 100% wymaganych robót. Wie ktoś może jak komisja do tego podchodzi?

Z góry dziękuje za pomoc :) pozdrawiam wszystkich z podobnymi wątpliwościami, i w podobnej sytuacji :)

jkbsrwkAutor w?tku

W dzienniku tak samo- przed 12.07 nie dawałem ID i jest ok :)

sebastianbdw

No ja część będę składał po staremu a cześć w dziennik muszę wpisać ... Wiem że po staremu to żadnego KERGU czy tam ID zgłoszenia nie trzeba było wpisywać ale tym dziennikiem trochę namieszali dlatego wolę się zapytać ;)

daniel1615

Ja niedawno składałem wykaz prac jeszcze po staremu i przy tyczeniach nie pisałem żadnego identyfikatora

sebastianbdw

Cytat: daniel1615 w Poniedziałek 29 Czerwiec 2015, 22:22:20
Według mnie wszystkie tyczenia wykonywane po nowelizacji Prawa Geodezyjnego z 12.07.2014 muszą być zgłaszane  więc muszą i posiadać numer zgłoszenia

Rozumiem o czym piszesz ale co przed nowelizacją?

daniel1615

Według mnie wszystkie tyczenia wykonywane po nowelizacji Prawa Geodezyjnego z 12.07.2014 muszą być zgłaszane  więc muszą i posiadać numer zgłoszenia

sebastianbdw

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie podczas wypisywania prac a mianowicie jak rozwiązałeś temat tyczeń które nie były zgłaszane? Wpisywałeś je do wykazu w dzienniku i poprostu pomijałeś ID?

sebastianbdw

Dzięki za info;) w takim razie muszę się zabrać za wypisywanie moich dzienników :P

jkbsrwkAutor w?tku

Nie no ja też nie rozdzielałem tylko wpisywałem to razem, ale liczyłem sam dla siebie jako sieć i budynek zgodnie z tym co dowiedziałem się w rozmowie telefonicznej z panią z GUGiK :) Jak chodzi o osnowy, aktualizację mapy zasadniczej to też nie wyróżniałem tylko wymieniałem w opisie innych prac, że były robione takie czynności.

Atol

co prawda nie wysyłałem dziennika praktyk ale gdy robiłem wykaz prac to mając obiekt w którym inwentaryzowałem powyk. budynek i przyłącza to pisałem to pod jednym numerem i nie rozdzielałem na 2 roboty (tzn nie liczyłem jako 2 do wykazu). Przyznam się, że nawet w wykazie nie  nie dałem pracy, która konkretnie nazywała by się "zakładanie osnowy pomiarowej" , po prostu w opisie prac napisałem przy każdej z opisanych, że zakładałem i coś takiego przeszło.