Przykład wpisu do dziennika praktyk

Zaczęty przez jkbsrwk, Piątek 09 Maj 2014, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

jkbsrwkAutor w?tku

#60
ja też mam obszary opracowania około 1 ha tylko że mam ich dużo i uzbiera się łącznie 25 ha :)

reckoner

#59
Mam pytanie odnośnie dokumentowania prac wykonanych na terenach zamkniętych. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda wtedy sprawa z numerem id? Czy wpisanie numeru dokumentacji innego niż KERG jest dopuszczalne? 

Mam również pytanie odnośnie wymagań obszarowych (25 ha) dla map do celów projektowych. W mojej praktyce zawodowej tworzyłem zawsze niewielkie opracowania ~1ha. Jak to wygląda u Was? Czy wymóg powierzchniowy stanowi dla Was podobny problem?

Pozdrawiam.

Brook

Przeczytaj dokładnie czym jest modernizacja wedle PGiK
CytatArt. 24a. 1. Starosta może zarządzić przeprowadzenie modernizacji ewidencji gruntów i budynków na obszarze poszczególnych obrębów ewidencyjnych.
2. Starosta podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu prac geodezyjnych oraz informuje o trybie postępowania związanego z modernizacją ewidencji gruntów i budynków.
3. Informacje, o których mowa w ust. 2, podlegają wywieszeniu na okres 14 dni na tablicy ogłoszeń w siedzibie starostwa powiatowego.
4. Projekt operatu opisowo-kartograficznego podlega, na okres 15 dni roboczych, wyłożeniu do wglądu osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, w siedzibie starostwa powiatowego.
5. Starosta informuje o terminie i miejscu wyłożenia, o którym mowa w ust. 4, poprzez wywieszenie tej informacji na tablicy ogłoszeń w siedzibie starostwa powiatowego i właściwego urzędu gminy, na co najmniej 14 dni przed dniem wyłożenia, oraz ogłoszenia jej w prasie o zasięgu krajowym.
6. Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu opisowo-kartograficznego, może w okresie wyłożenia projektu do wglądu zgłaszać uwagi do tych danych.
7. Upoważniony pracownik starostwa powiatowego, posiadający uprawnienia, o których mowa w art. 43 pkt 2, przy udziale przedstawiciela wykonawcy prac geodezyjnych związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków, w terminie 15 dni roboczych od upływu terminu wyłożenia do wglądu projektu operatu opisowo-kartograficznego, rozstrzyga o przyjęciu lub odrzuceniu uwag zgłoszonych do tego projektu, po czym informuje zgłaszającego uwagi o sposobie rozpatrzenia uwag oraz sporządza wzmiankę o treści zgłoszonych uwag i sposobie ich rozpatrzenia w protokole.
8. Po upływie terminu, o którym mowa w ust. 7, dane objęte modernizacją, zawarte w projekcie operatu opisowo-kartograficznego stają się danymi ewidencji gruntów i budynków i podlegają ujawnieniu w bazie danych ewidencji gruntów i budynków. Informację o tym starosta ogłasza w dzienniku urzędowym województwa oraz w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej starostwa.
9. Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia w dzienniku urzędowym województwa informacji, o której mowa w ust. 8, zgłaszać zarzuty do tych danych.
10. O uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów starosta rozstrzyga w drodze decyzji.
11. Do czasu ostatecznego zakończenia postępowania, o którym mowa w ust. 10, w stosunku do gruntów, budynków lub lokali, których dotyczą zarzuty, dane ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym nie są wiążące.
12. Zarzuty zgłoszone po terminie określonym w ust. 9 traktuje się jak wnioski o zmianę danych objętych ewidencją gruntów i budynków.

Rozp. w sprawie EGiB
Cytat
§ 55. Modernizacja ewidencji to zespół działań technicznych, organizacyjnych i administracyjnych podejmowanych przez starostę w celu:
1)   uzupełnienia bazy danych ewidencyjnych i utworzenia pełnego zakresu zbiorów danych ewidencyjnych zgodnie z wymogami rozporządzenia,
2)   modyfikacji istniejących danych ewidencyjnych do wymagań określonych w rozporządzeniu,
3)   (uchylony).
§ 56. 1. Przy wykonywaniu modernizacji ewidencji gruntów i budynków przepisy rozdziału 2, z wyłączeniem § 34, 40, 41, 42 i 43, stosuje się odpowiednio.
2. Projekt operatu opisowo-kartograficznego, wykładany do wglądu osób zainteresowanych na podstawie art. 24a ust. 4 ustawy, może być utrwalony na tradycyjnych nośnikach danych, takich jak papier, kalka, folia, lub na elektronicznych nośnikach danych.
3. Fakt zapoznania się przez zainteresowanych z projektem operatu opisowo-kartograficznego dokumentuje się w formie adnotacji zamieszczonych w rejestrach i kartotekach tego operatu albo na wypisach z tych rejestrów i kartotek.
§ 57. 1.  Modernizacja ewidencji może być wykonywana etapami dostosowanymi do wysokości dostępnych na ten cel środków finansowych oraz priorytetów wynikających z potrzeb państwa, jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców oraz obywateli.
2. Etapy modernizacji, o których mowa w ust. 1, określa się w projekcie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
3. Projekt modernizacji ewidencji sporządza starosta dla całej jednostki ewidencyjnej lub jej części.
4. Częścią składową projektu modernizacji ewidencji jest mapa przeglądowa, o której mowa w § 8 ust. 2.
To co opisujesz to po prostu wznowienie/wyznaczenie znaków/punktów.
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka

e-geo@info-lab.pl

@ landexpert

[xquote]5) prace związane z ewidencją gruntów i budynków – prace geodezyjne o różnym charakterze na minimum 1 obiekcie
objętym kompleksową modernizacją ewidencji lub minimum w 2 obiektach o różnym zakresie modernizacji ewidencji
gruntów i budynków;
6) prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych, w tym: badanie stanu prawnego nieruchomości, sporządzanie
dokumentacji geodezyjnej do celów prawnych lub wykonywanie prac geodezyjnych związanych z wykupem lub
wywłaszczeniem nieruchomości, sporządzenie wykazów synchronizacyjnych – minimum 3 opracowania geodezyjne.[/xquote]


Jak dla mnie to raczej pod 6

Surwejor

#56
A co sądzicie o takim przypadku dot. modernizacji. Praca geodezyjna: wznowienie granic nieruchomości lub podział. Na dany teren brak odnowienia ewidencji gruntów i budynków. W Ośrodku dostępny plan scaleniowy, który transformujemy do obowiązującego układu w oparciu o odszukaną i pomierzoną w terenie osnowę pomiarową.  Na tej podstawie obliczamy z wymaganą dokładnością granice naszej działki, które to granice Ośrodek przyjmuje i wprowadza do ewidencji gruntów. Czy będzie to w pewnym zakresie  modernizacja ewidencji?

Lupus

Cytat: jkbsrwk w Poniedziałek 19 Styczeń 2015, 20:57:33
Jeśli chodzi o modyfikację istniejących danych ewidencyjnych to chyba zmiana użytku, zakładaniae kartoteki budynku powinno przejść jako prace o różnym zakresie modernizacji których trzeba mieć 2.

"prace o różnym zakresie modernizacji" to trzeba mieć na drugi zakres, prawda?

A zgodnie z "interpretacją" GGK te akurat zmiany użytku czy zakładania kartoteki budynku stanowią szczególny przypadek czynności, które to wprawdzie wyglądają na związane z 2 zakresem, ale do których uprawniona jest osoba posiadająca zakres 1.
A to moim zdaniem oznacza, że to nie ma prawa "przejść".
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

iwonap0304

To chyba będę musiała wpisać wolontariat:) bo jak do tej pory mam tylko jedno rozgraniczenie na koncie:)

jkbsrwkAutor w?tku

1. Czy inwentaryzacja budynku z przyłączami takimi jak wodociągowe, kanalizacja sanitarna  gazowe itp. Będzie uznana za inwentaryzacje budowli z siecią uzbrojenia terenu, których należy uzbierać 7 poza inwentaryzacją budynków?

2. Jakie prace będą uznawane za prace związane z modernizacją EGiB?

"Witam,
W odpowiedzi na zapytanie, przekazane pocztą elektroniczną w dniu 8 stycznia 2015 r. uprzejmie wyjaśniam, że inwentaryzacja sieci uzbrojenia terenu, np. przyłączy, powinna zostać wykazana na  innym obiekcie, niż ten który zostanie uwzględniony do uznania pracy geodezyjnej dotyczącej inwentaryzacji budynku w ramach praktyki zawodowej. Natomiast prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków powinny dotyczyć  uzupełnienia bazy danych ewidencyjnych i utworzenia
pełnego zakresu zbiorów danych ewidencyjnych zgodnie z wymogami rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków, oraz modyfikacji istniejących danych ewidencyjnych do wymagań określonych w rozporządzeniu."

Czyli jeśli chodzi o inwentaryzację rozumiem, że robię 15 budynków z przyłączami i 8 uznają jako budynek a 7 jako sieć? Jeśli chodzi o modyfikację istniejących danych ewidencyjnych to chyba zmiana użytku, zakładaniae kartoteki budynku powinno przejść jako prace o różnym zakresie modernizacji których trzeba mieć 2. Nie wiem czy do końca rozumiem odpowiedź? Podzielcie się swoją interpretacją, bo dla mnie dalej nie jest to do końca jasne..:) Pozdrawiam.

smoku119

Cytat: iwonap0304 w Poniedziałek 12 Styczeń 2015, 19:09:23
Czy w przypadku braku takich prac jak rozgraniczenie w danej firmie, można bez udokumentowanej współpracy ( tzn umowa o dzieło czy zlecenie) z inną firmą podpisać praktykę u geodety wykonującego rozgraniczenia?
Z tego co słyszałem kiedyś przechodziło, tzn. ludzie wpisywali wolontariat :d

jkbsrwkAutor w?tku

Ja mam kilku miesięczny staż (umowa o staż), udokumentowany w postaci wpisów w dzienniku. Myślę, że można ważne, że masz potwierdzenie, że coś takiego miało miejsce, ale to tylko moje zdanie na ten temat:P

iwonap0304

Czy w przypadku braku takich prac jak rozgraniczenie w danej firmie, można bez udokumentowanej współpracy ( tzn umowa o dzieło czy zlecenie) z inną firmą podpisać praktykę u geodety wykonującego rozgraniczenia?

arlekin18

#49
Strona z mojego Dziennika zaakceptowana przez Komisję Kwlifikacyjną
sYsTEM połączył wiadomości: 9 Styczeń 2015, 19:14
Strona z Dziennika Praktyk

Przemek Zalewski

Cytat: Lupus w Piątek 09 Styczeń 2015, 08:58:04
Ja takich rzeczy nie podpowiadam. Człowiek firmę założy, zrobi 2 brakujące roboty i co dalej?

Chodziło mi raczej o otwarcie działalności obok etatu, jak wspomniałem, trochę sprytu, nic nie ma za darmo.

jkbsrwkAutor w?tku

Czekam, na odpowiedź z Gugiku, ewentualnie w przyszłym tyg zadzwonię i dopytam o inwentaryzację i modernizację. Dam znać jak się coś dowiem. A jeśli trzeba będzie to nie ma chyba wyjścia- trzeba szukać firmy która przyjmie na umowę o dzieło/ zlecenie na konkretne roboty :)

Lupus

Cytat: Roland w Czwartek 08 Styczeń 2015, 09:34:13
W ostateczności założyć własną działalność i szukać roboty takie, które pasują.

Ja takich rzeczy nie podpowiadam. Człowiek firmę założy, zrobi 2 brakujące roboty i co dalej?
Masz stanowisko pracy, które gwarantuje Ci 80% praktyki? to lepiej dogadaj się z kimś kto robi te brakujące 20%, ustal to z szefem i idź na urlop, a w czasie urlopu w firmie macierzystej zrób dodatkową praktykę. Jak wrócisz to szef będzie miał dodatkowego pracownika z uprawnieniami, więc nie widzę powodu żeby miał Ci nie pozwolić. Jeśli wraz z uprawnieniami przybędzie Ci też odpowiedzialności za robotę, to utworzy zespół dla Ciebie i do roboty.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?