Po rozmowie z GGK Kazimierzem Bujakowskim

Zaczęty przez support, Wtorek 09 Październik 2012, 16:49:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

supportAutor w?tku

Na stronie GUGiK pojawił się swego rodzaju FAQ, był to fragment rozmowy z p. Kazimierzem Bujakowskim

Link do FAQ'a
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


supportAutor w?tku

Tak paragrafy od 50 do 62, ale oprócz tego można pisać z G-3 lub norm (tak też zrobiłem na swoim egzaminie)
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


DAREK

To, że wszędzie gdzie się da należy wpisać Rozporządzenie Ministra spraw wewnętrznych i administracji  w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego z dnia 9 listopada 2011r. zrozumiałem po tym jak Tobie komisja tłumaczyła, że do 4 zakresu też rozporządzenie jest dobrą podstawą  :). Egzamin 3 lipca 2012.

supportAutor w?tku

Generalnie za podstawę prawną są 2 punkty, bez względu na to czy ustawa, rozporządzenie, instrukcja lub też norma.
Teraz generalnie podstawą prawną prawie do wszystkiego jest Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji 9 listopada 2011 r.
w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
Ale treść instrukcji lub wytycznych nadal można pisać bez podania jako źródła prawa.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


DAREK

Piszesz, że instrukcje i wytyczne nie obowiązują jako źródło prawa, co niby jest faktem. Jak więc mamy na egzaminie podawać podstawę prawną? do tej pory był 1 punkt za przepis prawa: ustawa, rozporządzenie i 1 za instrukcje lub wytyczne. Sprawdzone po niezdanym egzaminie. koledzy, którzy nie napisali przepisu prawnego a wpisali instrukcję dostawali po 1punkcie za podstawę prawną. Czegoś tu nie pojmuję.

supportAutor w?tku

Witajcie,

W dniu dzisiejszym (9.10.2012 r.) byłem na spotkaniu z Głównym Geodetą Kraju panem Kazimierzem Bujakowskim, dyrektorem Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej panem Andrzejem Zarębą, i jeszcze jednym panem (przepraszam ale danych nie zapamiętałem), na którym rozmawialiśmy o petycji złożonej w sprawie publikacji pytań na egzaminy.
Rezultat rozmowy:

  • pytania testowe i opisowe nie będą publikowane - być może kiedyś gdy uzbiera się duża pula pytań tak około 1000 z nowych rozporządzeń GUGiK opublikuje
  • listy terminów nie będą publikowane, być może ulegnie to zmianie w nieokreślonej przyszłości
  • kwota za egzamin będzie różna w zależności od sesji, nie będzie to informacja publiczna
  • instrukcje i wytyczne nie obowiązują jako źródło prawa - można wykorzystać treść w odpowiedzi na egzaminie
  • powstanie za to FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami jakie otrzymuje GUGiK w sprawie uprawnień
Sprawa standardów gml, jakie było moje ździwienie gdy pan Kazimierz Bujakowski pokazał mi "inne" rozporządzenie.
Panie i Panowie proszę nie korzystać z http://isap.sejm.gov.pl/

CytatBaza Internetowy System Aktów Prawnych - ISAP zawiera opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych opublikowanych w wydawnictwach urzędowych: Dzienniku Ustaw oraz Monitorze Polskim, wydawanych przez Prezesa Rady Ministrów.

Akty normatywne i inne akty prawne podlegające ogłoszeniu ogłasza się w formie dokumentu elektronicznego w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565, z późn. zm.)

Kancelaria Sejmu dokłada wszelkich starań, aby informacje z bazy ISAP zamieszczane były niezwłocznie po ich opublikowaniu w postaci elektronicznej, żeby były rzetelne i kompletne. Nie może jednak ponosić odpowiedzialności za skutki działań podjętych w oparciu o informacje publikowane w ISAP w sieci Internet. ISAP nie jest źródłem prawa a elektroniczna wersja tekstów ujednoliconych ustaw opracowywanych w KS może być dla naszych użytkowników jedynie materiałem informacyjnym i pomocniczym.

Nie dokonujemy wyszukiwania na zamówienie, a jedynie udostępniamy swoje zasoby. Nie interpretujemy również obowiązujących przepisów jak również nie udzielamy wyjaśnień w sprawach związanych z ich stosowaniem.

Zezwala się na wykorzystywanie (w tym kopiowanie) materiałów znajdujących się w bazie ISAP w sieci Internet, z zaznaczeniem źródła ich pochodzenia.

Prosimy osoby korzystające z naszej bazy po raz pierwszy o dokładne zapoznanie się z zawartością opcji "Pomoc"

UWAGA! Z dniem 1 stycznia 2012 r. wydawca Dz.U. i M.P. zaprzestał nadawania numerów w rocznikach wydawnictw urzędowych, oznaczając jedynie kolejne numery pozycji w roczniku. Z uwagi na wymagania systemu ISAP i stosowanie (14 znakowego) identyfikatora zawierającego rok, numer i pozycję - wszystkie dokumenty od 2012 r. mają w miejsce "numeru" wpisane "000". Przy wyszukiwaniu w formularzu do zadawania pytań należy podawać tylko rok i pozycję z pominięciem pola "numer."

Jeżeli chcecie posiąść rzetelną wiedzę to tylko z http://www.rcl.gov.pl/
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.