Jak zabrać się do uprawnień

Zaczęty przez yell, Niedziela 16 Luty 2014, 23:13:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

support

Witam,
Takich testów nie ma ... są w postaci aplikacji na komputer każdy test to oddzielny exe i samodzielnie rozwiązujesz w domu w dowolnym momencie.
Takie test mamy z lat poprzednich (Od momentu wprowadzenia pytań wielokrotnego wyboru) jak do tej pory z braku czasu nie powstały testy z roku 2016.
pozdrawiam
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Ewela88

Jestem nowa na forum i nie moge nigdzie znalezc interaktywnych testow do rozwiazywania. Moglby ktos pomoc ;-)

maxpor

Ad. zakres 1
Technika nauki na testy: robić testy robić testy robić testy. Nie są trudne. Nie trzeba mieć przecież 100%
Na opisowe: przeczytać raz wszystkie przepisy, dokładnie przeczytać standardy i PGiK (kilka razy), liczyć na szczęście,
Na ustne: liczyć na szczęście
;D

konradpw

Z swojego doświadczenia uważam, że na zakres 4 jeżeli ktoś pracował sporo przy takich pracach to wcześniej wymieniane książki nie wniosą nic nadzwyczajnego do jego życia- ale na pewno warto je przeczytać. Ja polecam poczytać normy, żeby wiedzieć co można zacytować na egzaminie bo za to są punkty. Niestety wiele osób ma sporą wiedzę- zna zasady- tylko nie wie z czego one wynikają...

support

Co warto przeczytać na zakres 4:

  • Tadeusz Lazzarini - geodezyjne pomiary przemieszczeń budowli i ich otoczenia
  • Witold Prószyński, Mieczysław Kwaśniak - podstawy geodezyjnego wyznaczania przemieszczeń. Pojęcia i elementy metodyki
  • Wojciech Anigacz - Modyfikacja geodezyjnych metod projektowania rektyfikacji jezdni podsuwnicowych
  • Wojciech Janusz - obsługa geodezyjna budowli i konstrukcji
Pewnie jeszcze kilka innych rzeczy by się przydało ale każdy łapie co ma.
Oczywiście to co pisałem wyżej też jest potrzebne oraz sporadycznie Normy
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


support

"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


arktos

Można dostać gdzieś te instrukcje?

support

Książki to Gocał 1, 2, 3 to podstawa.
Kolejna pozycja to Instrukcje Wewnętrzne Geoprojektu IG-1, IG-2.
Jak dolecę wieczorem do domu to dopiszę listę.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Atol

#139
z doświadczenia napiszę, że podczas moich 2 egzaminów (1, 2) Panowie z komisji powiedzieli by pochować wszystko co jest popisane ręcznie. Pamiętam, że jedna koleżanka miała ołówkiem w 1 miejscu w Vademecum coś napisane i spytała czy to tak może zostać. Szanowny pan z komisji powiedział, że "uznam, że tego nie widziałem, proszę zostawić". Komisje były przyjazne ale zakładam, że od dnia może być to zależne bo z kolei na moim pierwszym egzaminie nakazano jednemu koledze schować spis treści do segregatora z aktami prawnymi bo miał wypisany ręcznie.

RoBoCIK połączył wiadomości: Wtorek 14 Marzec 2017, 13:23:46








proszę mi natomiast napisać jak zabrać się do egzaminu z zakresu 4 ? :/  bo i ole z 1 i 2 nie maiłem problemu bo wiedziałem gdzie co szukać, to czwórka mnie przeraża i nawet nie wiem gdzie zaglądnąć :/ Czy książki powinienem zacząć czytać np. Jagiellskiego ?

kat155

Ja z trochę innym pytaniem, który już się powtarzał, ale nie potrafię znaleźć. Czy w vademecum można mieć jakieś swoje notatki? Czy to pomiędzy przepisami prawnymi, czy na pierwszej stronie?

DarekP


Atol

"1-7" - testy
dany zakres - opisowy
dany zakres - ustny

DarekP

#135
Ja miałem ustawy i rozporządzenia wydrukowane i zestawione w segregatorze. Wszystkie pooznaczane zakładkami i popisane zakreślaczem :D Nikt nie zwrócił mi uwagi, że coś jest nie tak :)

RoBoCIK połączył wiadomości: Piątek 10 Luty 2017, 10:03:20

Mam taką rozkminę... odnośnie aktów prawnych dotyczących pytań testowych i opisowych. Z tego co pamiętam z egzaminu to testy są jednakowe dla wszystkich zakresów uprawnień... Opisowe dopiero różnią się w zależności od zakresu uprawnień. Rozumiem więc, że na wykazie aktów prawnych obowiązujących na egzaminie te które są oznaczone "1-7" wymagane są jedynie do testu natomiast reszta plus oznaczone "1-7" na  opisowe i ustne? Jeśli źle myślę to mnie poprawcie :D

dean

Na zakres 1 zdawałem jeszcze na starych zasadach w 2014 r. i po sobie i rozmowie z innymi wiem że przygotowanie materiałów to kluczowa sprawa. zaczynam przygotowania na 2 i jestem ciekaw jak teraz komisja podchodzi do oznaczeń materiałów na egzaminie. chodzi mi głównie czy można mieć spis treści dowolnie edytowany przez siebie? zaznaczać, zakreslać i podkreślać treści na pewno dowolnie można. A jak jest z karteczkami naklejanymi i na nich jakieś opisy krótkie? czy można dopisywać coś obok aktów prawnych tak jak jest np. w Vademecum? to bardzo pomaga w szukaniu zagadnień potem

Jigs

Moja metodą była KONSEKWENTNOŚĆ ...codziennie choćby godzinka  :D
Zasada 1.
TESTY :Samemu przerobić i odszukać odpowiedzi do testów.
Zasada 2
PISEMNY: Wszystkie odszukane pytania opisowe (z roku max 2 lat wstecz) przerobić - tzn, zapisać własne odpowiedzi i porównać z propozycjami na forum ewmapy :)
Zasada 3
USTNY:  forum ewmapy :) i jeżeli czegoś nie wiedziałem/nie byłem pewny pisałem do osób które umieściły wpisy z pytaniami


...nie zostawiajcie nauki na ostatni dzwonek! szczęście czasem się ma ale po co jeść najdroższe ciastka z "biedronki" w razie niepowodzenia :) :) ;)
"Granice możliwości tak jak strach są często iluzją."
                                     Michael "Air" Jordan