Zmiana granic po modernizacji, a projekt budowlany

Zaczęty przez all1990, Wtorek 18 Październik 2016, 08:15:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GeoMaP

Mam podobny problem.
Z tymże u mnie  w wyniku "modernizacji" granice rozjechały się ze stanem użytkowania. I nagle się okazuję, że płoty, które stoją od 40 lat nie są w granicach, przez obrysy budynków z początku XX wieku przechodzą granice, choć zawsze było tak, ze granica przebiegała po ścianie.
I co teraz? Rozgraniczenia? Bo ustalić granicy nie można.

Lupus

Lepiej niech inwestor pogada z geodetą, który mu robił mapę do celów projektowych, który przy niespójnych lub niewiarygodnych danych (*) nie zrobił przyjęcia przebiegu granic na wcześniejszym etapie.

(*) jeśli by było wszystko OK to w wyniku modernizacji nic by się nie zmieniło.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

goodspeed

Nie jest to takie oczywiste że sporządzisz szkic tyczenia i stwierdzisz niezgodność, moim zdaniem powinieneś  porozmawiać z projektantem przedstawic cała sytuacje, trzeba pamiętać że PZT musi być zgodny z treścią EGiB.

all1990Autor w?tku

Dziękuję za odpowiedź. Granice zmieniły się w wyniku ustalenia ich przebiegu. Na obszarze opracowania występuje bardzo kiepska mapa ewidencji w skali 1:2880 przez co niezgodności rzędu 2 - 3 metrów są czymś normalnym. No nic pozostaje mi sporzadzenie szkicu i stwierdzenie niezgodności podczas opracowania projektu.

Lupus

Czy ta "niewłaściwa" działka należy do tego samego właściciela?
Jeśli kto inny jest jej właścicielem to na takie pytanie jest tylko jedna odpowiedź: Inwestycja nie może się odbywać na nieruchomości do której inwestor nie ma praw.

Dlaczego zostały zmienione granice? poprawka jakiegoś błędu? ponowne ustalenie? rozgraniczenie?
Jeśli teren objęty pozwoleniem na budowę zmienił swój stan prawny, a inwestycja nie została rozpoczęta to nie bardzo można ta decyzja nie może być wprowadzona w życie.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

all1990Autor w?tku

Witam,
Proszę o pomoc w następującej sprawie. Obsługuję budowę kanalizacji w miejscowości w której niedawno została wykonana modernizacja egib w wyniku której zostały zmienione granice działek ewidencyjnych. Na PZT widnieją jeszcze stare granice. Przy prawidłowym wyznaczeniu położenia studni będą one leżeć na niewłaściwej działce (po modernizacji). Jaki powinien być tok postępowania? Czy powinienem wyznaczyć studnie zgodnie z projektem i dokonać inwentaryzacji wykorzystując stare położenie granic czy przesunąć wyznaczane studnie w położenie na właściwej działce ewidencyjnej?