Zmiana użytku pod przydomową oczyszczalnię na terenie rolnym

Zaczęty przez The V, Piątek 28 Sierpień 2015, 11:54:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

The VAutor w?tku

Dziękuję za odpowiedź.
W międzyczasie zadzwoniłem do geodetów z kilku innych powiatów i jak to u nas w PODGiK-ach na dwoje babka wróżyła. Był remis, 2 wymagałyby zmiany w takiej sytuacji, 2 nie :) W tym, nie wymagałby PODGiK, w którym rozmawiałem z geodetą powiatowym. Nasz wymaga i oczywiście dostosuję się, bo zależy mi na zadowolonym kliencie, a nie walce z wiatrakami.
PODGiK interpretuje użytek Br jako B z tym, że na roli. Tzn. wg nich określona rozporządzeniem definicja Br zawiera (w domyśle) definicję użytku B + Br. Chciałem uściślić to "w domyśle" i zapytać, czy jest gdziekolwiek zapis, który nakazywałby taką interpretację użytku Br ponieważ w definicji Br nie ma słowa o mediach, a w B jest wyraźny zapis o urządzeniach do gromadzenia i oczyszczenia ścieków.
Druga rzecz, że nasz PODGiK wymaga policzenia powierzchni działki do 1 m2 (nie tylko zapisu) przy rozliczeniu użytków, czyli jeśli zmieniam użytek na działce z digitalizacji, która ma powierzchnię podaną do ara, nie mogę pozostawić zmiany użytku w wykazie zmian rozliczonej do ara, ale na 99% będę musiał wykonać wznowienie/rozgraniczenie :)

Lupus

(rozp o egib):
Ewidencja pokazuje stan faktyczny
Definicja terenu Br/B/Bi/Ba itp zawsze mówi o faktycznym wykorzystaniu i powiązaniu funkcjonalnym z budynkiem.
Ten teren Br/Ps powinien wynikać już z wcześniejszej roboty, tzn tej inwentaryzacji kanalizacji,
ale ... po Twojej pracy również ma być wszystko zgodne z prawdą i faktycznym wykorzystaniem terenu

Moim zdaniem PODGiK ma racje, żądając poprawnej inwentaryzacji. Powinien był tego żądać również od tego drugiego geodety. Problem leży zatem tylko w tym, że nie chcesz się dostosować do zaleceń inspektora i jak rozumiem chcesz żeby ktoś inny zrobił ten wykaz zmian... bo nie masz wątpliwości, że jest w tej sytuacji potrzebny, prawda?
Z punktu widzenia Twojego klienta i podatków lokalnych to nie ma znaczenia. Podatek jest taki sam, tylko czas wykonania inwentaryzacji budynku wydłuży się o czas Twojego sporu z ośrodkiem, a zatem również sprawy oddania do użytkowania, kredytów, wprowadzania się itd
Nie jestem pewien czy klient doceni Twoją "rejtanowską" postawę na straży poprawności techniczno-prawnej...
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

The VAutor w?tku

Witajcie.
Miałbym do was zapytanie. Wykonuję inwentaryzację samego budynku na wsi, dla praktycznego rolnika. Dodatkowo z budynku wyprowadzona jest kanalizacja w postaci przydomowej oczyszczalni ścieków ze zbiornikiem i rozsączkami w komplecie. Pod samym budynkiem jest użytek RIVa i teraz zmieniam go na Br-RIVa. Tymczasem kanalizacja (zinwentaryzowana wcześniej, przez kogoś innego) w całej swojej rozciągłości po przejściu przez zmieniany RIVa przechodzi również na użytek PsIV i ośrodek domaga się zmiany użytku na Br-PsIV.
Czy według was w takim przypadku uzasadniona jest zmiana PsIV na Br-PsIV?

Jeśli tak, bądź nie, byłbym wdzięczny za podanie podstawy prawnej, bądź wiążącej interpretacji przepisów :)