Partnerzy

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

wksAutor wątku

  • *
  • 24
    5
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka: Chrome 48.0.2564.109 Chrome 48.0.2564.109
Mdcp na granicy dwóch powiatów
15 Luty 2016, 22:05
Witam,
może ktoś spotkał się z podobnym problemem:
wykonuję mapę do celów projektowych na granicy powiatów A i B. Projektowany jest chodnik od granicy między powiatami na terenie powiatu A. Zakres mapy do celów projektowych przesłany przez projektanta obejmuje oczywiście 30m terenu powiatu B.
-zgłosiłem robotę w powiecie A, dostałem mapkę i na granicy powiatu A i B treść mapy się kończy
pytanie:
Czy muszę zgłosić również robotę w powiecie B aby mieć zaktualizowane te 30m? Projektant mówi że mu że mapa wystarczy na powiat A bo inwestycje finansuje powiat A , ale jak złoży projekt do ZUDP to czy mu nie odrzucą z braku owych 30m na powiecie B?
z góry dziękuję za odpowiedzi  ;)
 

*

support

  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆ Đ€VîĹ
  • 3325
    293
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Ewmapa 12.12 FB
    • Status GG
  • System: Windows Phone Windows Phone
  • Przeglądarka: Internet Explorer 11 Internet Explorer 11
Powiat A powinien wystąpić z zapytaniem do powiatu B o udostępnienie materiałów dla twojej pracy. Wnosisz jedną opłatę za wszystkie niezbędne materiały nawet jak będziesz chciał mapę topograficzną dla lokalizacji w mdcp to nie lecisz do marszałka tylko płacisz w powiecie.
"Bądź Narodowi pożytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.

 

*

Gucio

  • *
  • *
  • 70
    9
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka: Firefox 38.0 Firefox 38.0
Zgodnie z art. 12 PGiK pracę zgłaszasz właściwym starostom więc jeżeli obejmiesz mapą te 30m w powiecie sąsiednim to  teoretycznie powinieneś zgłosić pracę w dwóch ośrodkach. Oczywiście istnieje możliwość udostępnienia danych pzgik z innego np. podgiku (art. 40h i 40i PGiK) oraz wymiany danych pomiędzy organami (np. dane do aktualizacji baz danych sąsiedniego terytorialnie organu Służby Geodeyzjnej wynikające z pracy geodezyjnej, art 40 ust. 2a) ale to już wszystko zależy od organu. Najlepiej porozmawiać z powiatowym :)
A co do 30m to sam wiesz, że taki obowiązek istnieje więc powinieneś robić zgodnie ze sztuką geodezyjną. Nie będę wnikał czy projektantowi zarzucą brak 30m czy nie. Ty jako wykonawca masz wiedzę jak należy wykonywać takie opracowania i tego powinnieneś się trzymać. Tyle w temacie.
Pozdrawiam.
Ostatnia zmiana: 16 Luty 2016, 08:14 wysłana przez Gucio
 

*

maxpor

  • *
  • 72
    3
  • System: Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Przeglądarka: Chrome 48.0.2564.109 Chrome 48.0.2564.109
W moim powiecie osoba obsługująca zgłoszenia wysłała kopię do sąsiedniego powiatu i udostępnili a mi doliczyli do opłaty za zgłoszenie w 1. ośrodku.
 

*

wksAutor wątku

  • *
  • 24
    5
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka: Chrome 48.0.2564.109 Chrome 48.0.2564.109
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Stanęło na tym że po rozmowach z Kierownikiem Ośrodka z powiatu B zgłosiłem tam robotę na te 30m + ich osnowa. Będą dwie  osobne mapy z powiatu A i B - tak będzie najszybciej.
pozdrawiam.
 

*

Excrucior

  • *
  • *
  • 120
    6
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka: Opera 35.0.2066.92 Opera 35.0.2066.92
Tak, kolego najszybciej i najdrożej bo w każdym powiecie zostawisz po 100zł  O0 jupii, ale ja miałem podobną sytuacje i też tak zrobiłem tylko tyle że w jednym i drugim powiecie miałem chyba po 5 ha wiec przeżyłem. A Ty sobie w ramach tych 30m policz dla zamawiającego 130zł ekstra