GeoNet

Zaczęty przez support, Czwartek 09 Luty 2012, 17:22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

supportAutor w?tku

Witam,

poszukuję instrukcji, tutoriali lub notatek użytkowników programu GeoNet 2006.
Gdyby ktoś miał instrukcję jakieś manuale proszę o info na maila: admin@ewmapa.pl

dziękuje
pozdrawiam
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


supportAutor w?tku

GeoNet zgodny z rozporządzeniem

Rzeszowska firma Algorest-Soft specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania z zakresu geodezji, kartografii i geoinformatyki informuje, że algorytmy i zasady obliczeń wykonywane w oferowanym przez nią systemie GeoNet 2006 są zgodne ze standardami ujętymi w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji z 9 listopada 2011 r.

[reflect]http://geoforum.pl/upload/news_pl/picture/main/120209_geonet.jpg[/reflect]

W szczególności dotyczy to:
Możliwości wyrównania ścisłego osnów (§ 18.1) uwzględniających wszystkie możliwe rodzaje obserwacji, w tym wektorów GNSS (§ 2, p. 6), czyli osnów zintegrowanych jako jednorzędowych wraz z analizą dokładności i niezawodności osnowy. (UWAGA! Przy wykorzystaniu serwisu POZGEO D i długich, kilkudziesięciokilometrowych wektorów do stacji referencyjnych, teoretycznie wskazane jest wyrównanie sieci zintegrowanej na elipsoidzie, co umożliwia moduł obliczeniowy GPS).
Redukcji pomiarów długości na elipsoidę odniesienia i odwzorowanie. Realizują to automatycznie programy obliczeniowe na podstawie podanych informacji wejściowych, tj. układ, strefa, średnia wysokość normalna lub zbiór przybliżonych wysokości normalnych punktów osnowy (§ 74).
Opracowania i transformacji wysokości z niwelacji satelitarnej (§ 27) na dowolny, państwowy lub lokalny układ wysokości w oparciu o punkty dostosowania.
Obliczenia błędu położenia punktu sytuacyjnego według wzoru zawartego w § 33.1. W szczególności przy określaniu błędu średniego kąta (który jest argumentem we wzorze) uwzględnia się błąd średni orientacji kierunkowej stanowiska na podstawie odchyłek kątowych na punkty nawiązania.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.