Rozgraniczenie gruntów pokrytych wodami w 2018 r.

Zaczęty przez DOMGEO, Wtorek 14 Sierpień 2018, 16:22:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

DAREK

W sumie to masz rację. Jak my się przymierzaliśmy do tematu kazali nam wysyłać papiery do RZGW w Warszawie. Jesteśmy z rejonu Łódzkiego. Z rozporządzeniem to się zgadzam ale skoro nie ma nic innego to czymś trzeba się kierować. temat nie jest łatwy i chyba jedynie mogę trzymać kciuki. Na PW ewentualnie mogę podesłać skan dokumentów, które składaliśmy za poprzednich przepisów.

DOMGEOAutor w?tku

a więc tak:
1) jeżeli chodzi Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2002 r. w sprawie śródlądowych wód powierzchniowych lub części stanowiących własność publiczną. to akt ten jest uznany za uchylony ( czyli obowiązuje do czasu aktu który go zastąpi ?w tej chwili takowego brak )
w tym rozporządzeniu jest wymieniony przedmiotowy ciek, a więc podlega rozgraniczeniu od gruntów przyległych.

2) dzwoniłem do zarządu zlewni - nic nie wiedzieli, dostałem informację, że to nie w ich kompetencji.
dzwoniłem do RZGW Wrocław - otrzymałem informację, że sporządzony projekt rozgraniczenia wysyłać bezpośrednio do ministra d/s gospodarki wodnej.

Wnioskując po tym co usłyszałem - sporządzam projekt bez zawiadamiania kogokolwiek, wyłam do ministra i czekam na decyzję.

DAREK

A próbowałeś szukać czegoś takiego jak Wody Polskie ? Najpierw ustal jaka to jest rzeka i sprawdź w rozporządzeniu czy to jest faktycznie woda płynąca i podlega tym przepisom. Nie sprawdzałem czy już wyszło nowe czy jeszcze obowiązuje stare rozporządzenie. Na stronie:
http://kzgw.gov.pl/index.php/pl/jednostki-organizacyjne/mapa-obszarow-dzialania.
Ustal kto za to dopowiada i do boju. Najpierw wezwij ich w teren. Wcześniej, za starego "Prawa Wodnego"  zjawiał się ktoś ze Starostwa i od Marszałka i pisali jakieś swoje protokoły. Potem składaliśmy dokumenty do wydania decyzji. W sumie to odbywało się , tak że dawali nam wzór starego opracowania i robiliśmy coś podobnego. My próbowaliśmy za nowego Prawa Wodnego zrobić coś takiego w lutym ale nikt się nie chciał wypowiedzieć komu rzeka podlega i w końcu klient dał sobie z tym spokój. W lutym nikt nic nie wiedział a komórki Wód Polskich jeszcze fizycznie nie istniały.
Jakby co to pytaj. W miarę swojej wiedzy coś podpowiem.

DOMGEOAutor w?tku

witam,
sytuacja jest następująca:
z uwagi na brak w PZGiK materiałów do wznowienia/wyznaczenia ustalam granice w trybie rozporządzenia o EGib §37-39.
Problem w tym, że przedmiotowa działka od jednej strony graniczny z Wp.
najprawdopodobniej ustalona granica ewidencyjna pokryje się z linią brzegu (krawędź brzegu jest wyraźna, więc linia brzegu biegnie tą krawędzią) Oprócz standardowego "protokołu ustalenia przebiegu...." należało by chyba wykonać projekt  rozgraniczenia gruntów pokrytych wodami od gruntów przyległych i uzyskać  decyzję ustalającą linię brzegu zgodnie z art.220.5 Prawa Wodnego.

Zgodnie z przytoczonym przeze mnie art.

Linię brzegu ustala, w drodze decyzji, na wniosek podmiotu mającego interes
prawny lub faktyczny:
1) właściwy terenowy organ administracji morskiej – dla morskich wód
wewnętrznych oraz wód morza terytorialnego;
2) minister właściwy do spraw gospodarki wodnej – dla śródlądowych wód
płynących.

i tu nasuwają się pytania i wątpliwości.
Gdzie złożyć projekt rozgraniczenia gruntów pokrytych wodami od gruntów przyległych aby uzyskać decyzję ?

dodam jeszcze, że z EGiB jako właściciel widnieje Skarb Państwa - Marszałek Województwa - ZMiUW (twór już nieistniejący, z mocy prawa teraz uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa sprawują Wody Polskie )