Aktualności:

tyle zostało zrobione
75%

Menu główne

Znalazłem opcje WWW, fajna sprawa ale

Zaczęty przez hasan1685, Środa 24 Październik 2012, 09:57:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

support

Faktycznie coś można - nie bawiłem się tym i może dlatego tak pochopnie napisałem w pierwszym poście.

CytatGeneracja stron WWW
Opcja generacji stron WWW umożliwia utworzenie internetowej strony WWW z mapą. Generacja polega na automatycznym utworzeniu wielu rysunków bitmapowych obejmujących kolejne fragmenty mapy. Generowane są także odpowiednie powiększenia. Opcja generacji bazuje na aktualnie wyświetlanym obrazie i tylko informacja aktualnie widoczna będzie znajdowała się w prezentacji. Opcja generacji stron WWW może także służyć do generacji (lub zrzutów) ekranowych.

Dostęp do opcji jest możliwy w menu Mapa/WWW. Należy wybrać jedną z opcji Wskazany obszar - generacja z obszaru wskazanego myszą lub Wprowadzony obszar - generacja z obszaru wskazanego poprzez współrzędne.

Po wyborze obszaru ukazuje się formatka umożliwiająca przygotowanie procesu generacji. Generacja może się odbywać na dwa sposoby: czysty kod HTML (typ HTML) lub z wykorzystaniem apletów JAVA (typ JAVA). Generacja w "czystym" kodzie HTML ma tę zaletę, że może być przeglądana na wszystkich przeglądarkach graficznych, posiada jednak znacznie mniejsze możliwości obsługi; generacja dla apletu JAVA daje znacznie większe możliwości obsługi, jest jednak obsługiwana przez nowsze wersje przeglądarek.

Panel dolny

Dolny panel pełni funkcję panelu statusowego. Znajdują się w nim informacje o postępie generacji. Dodatkowa opcja Wstrzymaj generację pomiędzy poziomami umożliwia zatrzymanie generacji pomiędzy poszczególnymi poziomami. Jest to szczególnie użyteczne, jeżeli należy zmienić treść mapy pomiędzy powiększeniami (np. zapalić lub zgasić warstwę). Po wstrzymaniu generacji można przejść do głównego okna EWMAPY poprzez kliknięcie poza obszarem formatki. Bardzo wygodne jest wcześniejsze naciśnięcie przycisku Pokaż, który powoduje odpowiednie powiększenie obrazu, takie jakie będzie w następnym poziomie generacji. Przywołanie formatki z generacją jest możliwe po wyborze opcji Mapa/WWW/Przywołaj.

Przycisk Przerwij umożliwia przerwanie generacji pomiędzy poziomami bez zamykania formatki. Przycisk Zamknij zamyka formatkę i przerywa proces generacji.

Przycisk WWW umożliwia uruchomienie domyślnej przeglądarki w celu zobaczenia efektu generacji.

Tematy

Tematy to specjalna opcja umożliwiająca użytkownikowi strony WWW zapalenie punktów o określonej charakterystyce, np. parkingi, kina, działki na sprzedaż itp. Po kliknięciu na takim punkcie, następuje wywołanie strony WWW, np. repertuar konkretnego kina, wartość działki oraz jej przeznaczenie w planie itd.

Przycisk Tematy umożliwia konfigurację tematów. Jest on aktywny, jeżeli zaznaczono opcję Umieść listwę z tematami. Po naciśnięciu przycisku, wyświetlana jest specjalna formatka umożliwiająca określenie parametrów:

Temat - nazwa tematu - tytuł przycisku. Nazwa ta nie powinna być zbyt długa, gdyż inaczej będzie nieczytelna.

Opis - opis tematu - tutaj można rozwinąć znaczenie tematu.

Katalog - kartoteka, w której będą przechowywane dane dotyczące danego tematu - pliki ze współrzędnymi oraz powiązane strony WWW. Katalog jest określany jako względny w stosunku do katalogu z wygenerowaną stroną. Np. określenie katalogu DANEO w przypadku gdy generacja nastąpiła do C:\WWW utworzy katalog C:\WWW\DANEO.

Dane - nazwa pliku ze współrzędnymi punktów dla danego tematu. Plik ten jest lokowany w katalogu określonym w kolumnie Katalog.

Ikona - plik typu GIF lub JPEG, który będzie wyświetlany w każdym punkcie o współrzędnych określonych w pliku Dane. Plik z ikoną musi się znajdować w kartotece określonej w kolumnie Katalog.

Obszar aktywny - rozmiar w pikselach, w którym kliknięcie spowoduje wybranie odpowiedniej strony WWW. Np. 10 oznacza zakres 10 pikseli od punktu określonego w pliku Dane. Zbyt mały obszar może stwarzać problemy z dokładnym kliknięciem na ikonie.

Oprócz pliku z tematami należy utworzyć poszczególne pliki ze współrzędnymi. Pliki te mogą być generowane przez program EWMAPA z warstwy tekstowej lub z obiektów.

Po naciśnięciu przycisku z obiektów pojawia się formatka, w której należy określić nazwę bazy oraz kod obiektu. Znaczenie pozostałych opcji jest identyczne jak podczas eksportu obiektów. Jako współrzędne zapisywane będą współrzędne pierwszego elementu w obiekcie. W celu uniknięcia niejednoznaczności, zaleca się zatem, aby w eksportowanych obiektach był tylko jeden element. Program EWMAPA tworzy referencje do stron, składając identyfikator obiektu lub jego atrybuty (zależnie od zaznaczonej opcji Nazwa pliku ze stroną na podstawie) oraz postfiks. Wygenerowane referencje są zatem lokalne, dlatego w kartotece z danymi dla danego tematu należy umieścić strony o odpowiednich nazwach (oczywiście strony te mogą zawierać przekierowanie na inne adresy). Strony nie są przez program kasowane podczas kolejnych generacji. Plik z danymi zawierający współrzędne oraz indeksy do stron są w całości ładowane przez przegladarkę; plik ten nie powinien być dlatego duży. Lepiej utworzyć kilka mniejszych tematów niż jeden duży temat.

Po naciśnięciu przycisku z warstwy nastąpi generacja pliku z danymi na podstawie podwarstwy. Wskazanie podwarstwy odbywa się identycznie jak podczas eksportu warstw do ASCII. Program EWMAPA tworzy referencje do stron składając tekst znajdujący się na warstwie oraz postfiks.

Przycisk jak poprzednio generuje dane dla danego tematu w sposób analogiczny jak to wykonano poprzednim razem. Opcja ta jest bardzo użyteczna, gdy prezentowane dane mają dynamiczny charakter i trzeba je okresowo generować.

Przycisk jak poprzednio dla wszystkich tematów generuje dane dla wszystkich tematów w sposób analogiczny jak to wykonano poprzednim razem.

Ale nie pomogę.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.



support

Kup opcję WMS  :) Bo chyba nic więcej nie da się wyciągnąć poprzez www
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


hasan1685Autor w?tku

Cześć. Znalazłem w EwMapie opcję www do tworzenia multimedialnych map. Super sprawa tylko proszę mi przybliżyć jak to się obsługuje. Wygenerowałem bazę tak że widać rysunek w exploratorze ale widzę że można podpiąć bazę np. adresów lub nazw ulic i proszę mi powiedzieć jak to zrobić. Jak pobrac dane np z warstw i jak je podpiąć t\do tej zabawki...

I w ogóle napisać wszystko co można z tym zrobić i podać jakieś przykłady...

z góry dzięki...