Partnerzy

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

NowWeAreTalkinAutor wątku

 • *
 • 3
  0
 • Płeć: Mężczyzna
 • System: Windows 10 Windows 10
 • Przeglądarka: Chrome 47.0.2526.80 Chrome 47.0.2526.80
Zarządzanie EWMapą
16 Grudzień 2015, 10:46
Witam.
W samym programie pracuję już ponad rok, jednak ostatnio zostałem przydzielony do prowadzenia całej bazy programu w mojej firmie. Nie zakładałem wcześniej baz oraz nie zajmowałem się ich ogólnym prowadzeniem, stąd wiele moich problemów związanych z tym wątkiem. Dzięki temu forum, wiele z nich rozwiązałem, jednak m.in. poprzez nieaktualność .jpg (ich brak) związanych z datą wstawienia lub podobnymi sytuacjami część rzeczy nie jest dla mnie do końca jasna, dlatego prosiłbym Was o oświecenie mnie w tym zakresie. Wersja EWMAPY 11 FB

1. W mojej firmie z EWMAPY korzystać będzie maksymalnie 4 osoby naraz (chodzi o jednoczesną pracę w jednej bazie). Główna instalacja przeprowadzona będzie na moim komputerze z systemem Windows 10. Moje pytanie: czy program powinno się instalować na moim dysku, czy raczej na serwerze, do którego ma dostęp każdy komputer w firmie. Prosiłbym również o wskazówki, jak wyglądałoby podłączenie komputerów do programu w zależności od miejsca instalacji (biorąc pod uwagę fakt, że program będzie zainstalowany na komputerach z różnymi systemami, od WinXP do Win10)
2. Może banalne, ale nie mogłem znaleźć wątku, który by rozwiał moje wątpliwości. Dla miejscowości X mam 2 roboty. Przy założeniu baza1 i baza2 dla tych robót, podłączam pliki bdot, gesut i egib .fdb z folderu, gdzie zainstalowana jest EWMAPA. Co zrobić, aby przy wczytaniu baza1 wyświetlały mi się warstwy z informacjami dla baza1, a po wczytaniu baza2 informacje dla baza2. Obecnie, niezależnie od zmian wprowadzanych na bazach, te same zmiany widoczne zarówno na baza1 jak i baza2 (np., narysowałem odcinek drogi podczas pracy w baza1, po wczytaniu baza2 narysowany odcinek również się wyświetla). Czy przy konfiguracji baz, powinienem skopiowac te pliki .fdb osobno dla baza1 i baza2 i do nich przeprowadzać podłączenie? Próbowałem tak zrobić, jednak program nie mógł się w ten sposób połączyć, i nie wiem czy jest to niemożliwe w związku z działaniem programu czy też wina leży po mojej stronie i nieumiejętności kopiowania plików .fdb.
3. Czy ktoś z Was pracował z EWMAPA w systemie Windows10, i czy w związku z tym napotkał problemy z działaniem programu.

Jeżeli to możliwe, prosiłbym w odpowiedziach o zawarcie działu "Jakbym ja to zrobił", chciałbym poznać Wasz punkt widzenia.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

*

alcapon

 • *
 • 1679
  175
 • Płeć: Mężczyzna
  • Ewmapa Zawsze najnowsza
 • System: Windows 10 Windows 10
 • Przeglądarka: Edge 12.10240 Edge 12.10240
Odp: Zarządzanie EWMapą
16 Grudzień 2015, 18:24
Na szybkiego:
ad3.
W domu mam win10 i ewmapa chodzi normalnie (wszystko mam lokalnie na jednym dysko na jednym kompie bez sieci)
W robocie mamy win10 na którym siedzę, drugi komp z win7, trzeci z winVista, czwarty nie używany z winXP
Przekrój po systemach jak się patrzy.
Problemów z działaniem nie ma....jeśli prawidłowo działa udostępnianie plików w sieci - dzisiaj majster walczył z tym bo nie chciało działać ale na szczęście się udało.

ad1.
Skoro pracujecie w max 4 osoby to dla mnie serwer jest zbędny...jakby nie patrzeć w sytuacji gdy dochodzi serwer zawsze muszą działać min 2 kompy (serwer + komuter użytkownika)
U nas jest tak że na moim kompie (win10) zainstalowana jest ewmapa i wszystkie bazy.
Na pozostałych kompach zainstalowana jest tylko ewmapa.
Poprzez pliki konfiguracyjne wszystkie kompy w sieci wiedzą że bazy znajdują się na moim kompie.

W takiej sytuacji ważne jest aby podczas zakładania każdej z baz dawać zawsze PEŁNĄ ŚCIEŻKĘ do danych folderów np.
\\nazwaKompa\d\ewmapa\bazy\poznan\dzialki
a nie d:\ewmapa\bazy\poznan\dzialki

Następnie w baza-konfiguracja-inne-konfiguracja programu
należy podać gdzie jest plik z konfiguracją baz ...chodzi o to aby każdy z kompów w sieci wiedział ze plik baza.ini leży w takim a nie innym miejscu.

ad2
Tutaj już samo sobie odpowiedziałeś.
Oczywiście że każda baza MUSI odwoływać się do swojego pliku gesut.fdb bdot500.fdb itd.
Czyli kopiujesz pliki fdb np. do folderu baza1 i do tych plików podłączasz baze1
Potem kopiujesz ponownie pliki fdb np. do folderu baza2 i do tych plików podpinasz baza2