Aktualności:

tyle zostało zrobione
75%

Menu główne

Tworzenie map w EWMAPA 14.03

Zaczęty przez Wyszyn03, Sobota 07 Maj 2022, 12:30:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pan Sowa

Cytat: 13lady w Wtorek 08 Sierpień 2023, 17:22:14No może źle to ująłem, oczywiście próbowałem wielu godzin, i przed importem i po ale przed zmianami. Nic zupełnie nie zmienia się z bazą. Wszystko cały czas wygląda identycznie. Nawiasem mówiąc zapis warstw mam ustawiony co 1 min.

Może coś mieszasz z odczytem archiwum /stanu aktualnego?
Dwa testy.
1 zrób odczyt stanu na dzień np bdot2 i zobacz czy wygląda jak PRZED Twoimi zmianami. Jeśli tak znaczy że historia jest ok i musi dać się wyświetlić.
2. Jeśli krok pierwszy się powiódł usuń wszystko. Odczytaj bdot, gestu egib - na stanie aktualnym (bez wciśniętego archiwum). Potem ustaw datę stanu na dzień i odczytaj bdot2, gesut2, egib2. Wtedy powinno być ok.
Nawiasem mówiąc Archiwum - stan na dzień ustala się w eksploratorze bardziej dla danego odczytu a nie dla bazy. To bardziej taki stan pracy dla calego eksploratora niż "o tutaj sobie w bdot2 ustawiłem godzinę 5 minut 30 i taka mi się odczyta".  ;)
Huuu huu

13lady

No może źle to ująłem, oczywiście próbowałem wielu godzin, i przed importem i po ale przed zmianami. Nic zupełnie nie zmienia się z bazą. Wszystko cały czas wygląda identycznie. Nawiasem mówiąc zapis warstw mam ustawiony co 1 min.

alcapon

klikam najpierw na BDOT2 potem "stan na dzien i wpisuje godzine importu (moze 2 min wczesniej).

No jak ma się coś wyświetlić skoro podajesz stan na dzień przed importem.
Wtedy baza była pusta przecież
Odczyt stan na dzień wpisujesz taki aby był po imporcie ale przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian.
Tylko wtedy ma to sens.
Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl
http://www.youtube.com/user/ewmapa/videos

13lady

Witam wszystkich forumowiczów. Dołączam zainteresowany tematem. Mam 10lat doświadczenia pracy w EwMapie, ale programu ciągle uczę się sam i mam wrażenie że chyba do końca moich dni będzie mnie czymś zaskakiwał.

Chciałbym prosić jakąś miłą duszkę o pomoc. Mianowicie, wydaje mi się że robię wszystko zgodnie z instrukcją Pana Sowy ale program "niereaguje" na wprowadzenie "stanu na dzień". Raczej rzadko pracuję na dużych obiektach i z reguły w dzień importu składam również operat wraz z bazą do PODGiK więc w moim przypadku to raczej "stan na godzinę". Ale po koleji: 1 importowałem i pozmieniałem co było trzeba, 2. nastepnie tworzę w eksploratorze warstw nowe warstwy BDOT2, GESUT2, EGIB2 i wklejam ścieżkę tych założonych podczas tworzenia bazy. Z kolorami wszystko rozumiem ale u mnie nie pojawia się żadna różnica w treści mapy. Wszystko przykrywa czarne, ale to czarne jest juz po zmianach. Wchodzę w eksplorator warstw i tam klikam najpierw na BDOT2 potem "stan na dzien i wpisuje godzine importu (moze 2 min wczesniej). Kiedy przechodzę na GESUT2 mam wrazenie ze ten "stan na dzien jest wlaczony juz a ja teraz go tylko wyłączam. To samo robie z EGIB2 znow klikam w stan na dzien i podaje godzine. Odczytuje wszystko na nowo i zadnych zmian. Wlaczam ponownie progam i to samo. Probowalem robic 2 bazy, jedna z importu druga ze zmianami, kolorki wychodza fajnie ale nie ma mowy o skresleniach niestety.

Uhh troche sie rozpisalem, sorry. Może ktoś zerknac co robie nie tak z tym archiwum?

Lupus

Cytat: Pan Sowa w Czwartek 25 Maj 2023, 11:02:33opcja stan na dzień nie została stworzona żeby doczytywać i nakładać na siebie kolejne stany, tylko do ładowania jednego konkretnego stanu..

wrrr a co to za powód, żeby nie działało poprawnie?
ale hasło "nie wiedzą do końca co będzie wyświetlane" to już mnie rozłożyło na łopatki... :2funny:
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

Cezary.K

To, że ja nie zauważyłem, może oznaczać, że nie dość dokładnie patrzyłem.

Pan Sowa

Cytat: Lupus w Czwartek 25 Maj 2023, 02:14:27"losowo" to na pewno nie, to w końcu tylko algorytm, ale fajnie by było spróbować zaobserwować jakąś właściwość, kiedy występują te zachowania niestandardowe.



Tak, losowy miałem na myśli bez konkretnego nadanego kierunku przez twórcę oprogramowania. Sami stwierdzili jak z nimi o tym rozmawiałem, że nie wiedzą do końca co będzie wyświetlane, bo opcja stan na dzień nie została stworzona żeby doczytywać i nakładać na siebie kolejne stany, tylko do ładowania jednego konkretnego stanu. Przynajmniej jeśli chodzi o obiekty.
Huuu huu

Cezary.K


Lupus

"losowo" to na pewno nie, to w końcu tylko algorytm, ale fajnie by było spróbować zaobserwować jakąś właściwość, kiedy występują te zachowania niestandardowe.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

Pan Sowa

Cytat: Cezary.K w Wtorek 23 Maj 2023, 20:45:32Stosuj się do uwag Pana Sowy a wszystko będzie ok. Sowa nie pisał nigdzie o "Pełne archiwum". Ta opcja jest przydatna, ale nie to tworzenia mapy porównania z terenem.
Otóż to:)

Cytat: Cezary.K w Wtorek 23 Maj 2023, 20:45:32Punkt drugi można pominąć, wczytując najpierw stan na dzień, a potem stan aktualny z każdego modyfikowanego katalogu.
Tego nie radzę robić, ponieważ wtedy obiekty ewmapy lekko wariują w kontekscie wyświetlania etykiet. Mam wrażenie, że podczas takiego odczytu etykiety generują się losowo, dla części obiektów z obiektów archiwalnych dla innych z aktualnych.

Cytat: Drafty w Wtorek 23 Maj 2023, 08:54:38Czy Pan, Panie Sowo, mógłby w wolnej chwili napisać szczegółową instrukcję krok po kroku jak zrobić to prawidłowo?
Pisz na prv co jeszcze sprawia problem.;)
Huuu huu

Cezary.K

Stosuj się do uwag Pana Sowy a wszystko będzie ok. Sowa nie pisał nigdzie o "Pełne archiwum". Ta opcja jest przydatna, ale nie to tworzenia mapy porównania z terenem.
Punkt drugi można pominąć, wczytując najpierw stan na dzień, a potem stan aktualny z każdego modyfikowanego katalogu.

Drafty

Cytat: Pan Sowa w Niedziela 08 Maj 2022, 10:02:34Co do skreśleń robisz tak...
1. Zakładasz robotę, zmieniasz co trzeba.
2. Wchodzisz ponownie w konfigurację i dokładasz katalogi do skreśleń. Czyli drugie budynki, adresy, gesuty i bdot. Ścieżki takie same jak dla edytowanych katalogów.
3. W eksploratorze katalogi układasz tak, aby te do skreśleń były na samym dole.
4. Odcztyujesz te do skreśleń z datą na moment importu. I wszystko na czarno w ekranowej.
5. Odcztyujesz edycyjne katalogi wszystkie na czerwono w ekranowej.
6. Włączasz w ustawieniach mapy check ✔️ skreślenia.
U mnie zwykle jeszcze małe dopieszczenia i gotowe do druku.

Dzień dobry!
Do punktu trzeciego wszystko działa. Po zaznaczeniu "Skreślenia" nic się nie dzieje, ale gdy zaznaczam w eksploratorze "Pełne archiwum" pojawiają się skreślenia - tylko że razem z nimi pojawia się kod etykiety w miejscu usuniętej rzędnej. Wybranie wcześniejszej daty w "Stan na dzień" niczego nie zmienia.
Ps.: Pracowałem tak, jak zawsze, czyli robiąc "Zmiany bezpośrednie".

Czy istnieje możliwość, żeby zamiast $Etykieta wyświetlał się usunięty obiekt? Ponieważ nawet gdy wyłączę widoczność tej warstwy, to $Etykieta wyświetla się na wydruku (razem ze skreśleniem), a przy eksporcie do DXFa nie eksportuje się nic. Przy paru tysiącach rzędnych do usunięcia stawianie ręczne skreśleń jest trochę męczące..

Czy Pan, Panie Sowo, mógłby w wolnej chwili napisać szczegółową instrukcję krok po kroku jak zrobić to prawidłowo?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

crazy235

A co do skreśleń, można jakoś edytować ich położenie? Część usunąć?

Pan Sowa

Cytat: Lupus w Czwartek 19 Maj 2022, 14:02:47
może się nie wczytałem w szczegóły, ale kto nie pozwala zastosować podłączenia jednej bazy działek dwa razy i zastosować ten sam numer?
Problem w tym że na działkach nie ma funkcji skreśleń.
Huuu huu

Lupus

Cytat: Pan Sowa w Wtorek 17 Maj 2022, 19:11:50
Nie przy działkach już tak dobrze niestety na razie nie ma. Wszystko działa tak długo jak robi się na warstwach 😋

może się nie wczytałem w szczegóły, ale kto nie pozwala zastosować podłączenia jednej bazy działek dwa razy i zastosować ten sam numer?
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?