Katowice, 20 stycznia 2020 r.
Szanowni Państwo!
Dobiega końca czwarty rok od chwili wprowadzenia na rynek 12. wersji programu EWMAPA. W tym czasie wydaliśmy najwięcej wersji w historii jednego programu - bo aż trzydzieści jeden bezpłatnych jego aktualizacji. Aktualizacje będące wynikiem modyfikacji przepisów ale także mające swoje źródło we wsłuchiwaniu się w Państwa głosy i sugestie.
Program tworzony jest z myślą o Państwu - jego Użytkownikach, dlatego zawsze z wielką uwagą pochylamy się nad kierowanymi do nas propozycjami zmian, modyfikacji i wszelkiego rodzaju pomysłami ulepszeń w jego działaniu. Za każdy kontakt osobisty przy okazji różnych konferencji lub spotkań, za każdą rozmowę telefoniczną lub informację przesłaną drogą mailową – bardzo dziękujemy!
Cztery lata to także ogromny postęp w technologiach informatycznych. Narzędzia programistyczne, za pomocą których tworzone jest oprogramowanie naszego autorstwa również podlega tym regułom. Nasz premierowy program, który w dniu dzisiejszym proponujemy Państwu – EWMAPA 13 skompilowany został w najnowszej wersji środowiska programistycznego, które jest w pełni zintegrowane z obecnie dostępnymi systemami operacyjnymi (Windows).

EWMAPA 13 - nowa wersja programu
Poniżej przedstawiamy listę niektórych zmian w programie EWMAPA 13.
Nowy przyjazny interfejs programu dający komfort użytkowania
Zaktualizowano wszystkie komponenty (przyciski, listy itp.)
Odświeżona skórka
Jednoznaczny wybór kodów obiektów w oknach z obiektami
Zmodernizowana i zaktualizowana pomoc do programu
Menu narzędzia

Okno eksploratora

Pełne nazwy kodów obiektów w podpowiedziach


Pozycjonowanie w serwisach zewnętrznych umożliwiająca płynne przejście do takich serwisów jak StreetView czy Google Maps.
Analizy na obiektach umożliwiające szczegółowe skontrolowanie danych
Analiza niedoboru i nadwyżki segmentacji obiektów poliliniowych pozwalająca na kompleksową ocenę rozsegmentowania sieci
Analiza liczności etykiet dająca możliwość kontroli poprawności wprowadzonych obiektów
Pakiet analiz topologicznych dających możliwość sprawdzenia relacji przestrzennych obiektów z jednej lub między dwoma bazami danych
Budowa obiektów poliliniowych dająca możliwość automatycznego zobiektowania takich obiektów jak przewody dowolnej sieci, krawężniki czy ogrodzenia.
Przypisywanie istniejących etykiet do obiektów wraz z możliwością pobierania z nich atrybutów opisowych. Opcja doskonale uzupełnia się z budową obiektów punktowych, poliliniowych czy powierzchniowych.
Dodawanie podobiektów umożliwiające utworzenie relacji pomiędzy obiektami w sposób automatyczny pod warunkiem wystąpienia bliskiego sąsiedztwa dwóch obiektów
Dodawanie podobiektów hurtowo dla całej bazy lub z podanego obszaru
Dodawanie podobiektów do aktywnego obiektu
Generowanie linii napowietrznych z symboli umożliwia szybką konwersję symboliki K1 dla linii napowietrznych do bazy GESUT.
Wprowadzenie większej elastyczności bazy poprzez dodanie możliwości edycji formatu numerów działek i punktów dla pustej bazy FB.
Obiekty rozszerzone zostały o adnotacje pozwalające na wprowadzenie dodatkowych informacji o już istniejących obiektach w bazach FB
Rozszerzenie informacji o obiekcie
Dodano przeglądarkę adnotacji
Nowe funkcje ułatwiające modyfikację danych w przeglądarce obiektów.
Usprawnienie w multiimporcie danych przyśpieszające wybór importowanych baz obiektowych.
Zdefiniowane skróty klawiszowe rozwinięte zostały o możliwość zapisywania ich do pliku tekstowego oraz prostego przenoszenia na inne stanowisko.