Moja punktacja jest w poście wyżej - odnośniki i tam napisałem co w zarysie co napisałem i ile pkt za to otrzymałem a parametr K jest teraz moją pasją:
Z G-3:
CytatWartość parametru K zależy od stopnia ważności wyniku tyczenia dla możliwości prawidłowego wykonania robót montażowych, wytrzymałości obiektu, prawidłowości działania obiektu oraz zachowania przez obiekt walorów architektonicznych.
1) Wartość parametru K przyjmuje się od 0,4 przy wysokim stopniu ważności przedmiotu tyczenia do 1,0 przy niskim stopniu ważności.
2) W przypadku, gdy pomimo wysokiego stopnia ważności wyniku tyczenia nie jest możliwe dopuszczenie małej wartości parametru K (konieczne jest złagodzenie wymaganej dokładności tyczenia). można podwyższyć wartość K. Niezbędne jest wówczas odpowiednie podwyższenie dokładności wykonania czynności budowlano - montażowych.
3) Wartość parametru K powinna być ustalona przez projektanta obiektu lub przez inspektora nadzoru budowlanego oraz skonsultowana pod względem geodezyjnym.
tyle z G-3 ... gdzie jeszcze

Wytyczne techniczne G-3.1 z 1987 roku
CytatZasady przyjmowania wartości współczynników K, r podane są w Instrukcji geodezyjnej resortu przemysłu ciężkiego.
Dla mnie i z tego co do tej pory wyczytałem to parametr K powinien posiadać wartość 0.4 i niech mi ktoś znajdzie że powinno być inaczej ... w instrukcji MPC "instrukcja geodezyjna resortu przemysłu ciężkiego" strona 20:
CytatWartość parametru K w przypadkach, gdy nie wynika ona z tablic załącznika nr 4 niniejszej Instrukcji, powinna być ustalona przez projektanta obiektu lub przez inspektora nadzoru budowlanego
Czyli szukamy naszego elementu pod pozycją 3 tabeli i podstawiamy do wzoru:
[xquote]m
t = M
t/r[/xquote]