Witam ja też coś niecoś napiszę o egz.
Najpierw test. Sporo pytań z testów z lat 2010-2011. Pytania:
m.in.: zasób przejściowy definicja, po ilu latach zasób użytkowy traci wartość, współwłasność jak liczyć większość udziałów, cechy wg jakich zostają wyłączone materiały z pzgik, linia pomiarowa, generalnie normalne pytania ale miałem odczucie,że trochę inne... ale jak wiecie test zdali wszyscy więc trudne nie były.
Opisówka zakres 2
o współwłasności łącznej pisałem wg zarysu
o rozgraniczeniu wg zarysu
o czynnościach technicznych geodety przy scaleniu i podziale napisałem z rozp. o scaleniu i podziale paragraf 9,10
wg kolejności
zgłoszenie pracy
geodezyjne opracowanie granic zewn
wyznaczenie i wskazanie granic nowo wyznaczonych (niestety poleciałem hurtem i przepisałem całe zdanie z rozp. również o stabilizacji- a stabilizacja jest robiona po uchwale rady gminy??)
mapa z geodezyjnym projektem podziału
rejestr nieruchomości
klauzula operatu
tak wiem, odpowiedź nie jest najlepsza ale więcej i tak bym nic nie dopisał brakło mi czasu.
Łączna ilość punktów-17
Ustny:
co to jest rozgraniczenie, wznowienie, przyjęcie, ustalenie
Generalnie chodziło o dosłownie o jedno zdanie na te tematy. I to mnie denerwowało, że jak zacząłem coś mówić to od razu przewodniczący wtrącał się i mówił, że nie o to chodziło. Przez to jego wtrącanie tylko się wkurw... ale coś powiedziałem. Mają członkowie komisji parę zdań na kartce napisane i chcą akurat takie odpowiedzi usłyszeć.
Przy ustaleniu granic to trzeba powiedzieć, że przy mapie zasadniczej też się ustala granice.
Przy wznowieniu pamiętać, że nie robi się rozgraniczenia!
Drugie pytanie było od posła o użytkowanie wieczyste, ale tak to pytanie zadał, że musiałem się go dopytać o co chodzi, ale nie powiedział o co chodzi tylko drugi raz powtórzył pytanie:)
generalnie w skrócie powiedziałem szybko o opłatach, budynkach, okresie, umowie i tutaj chodziło mu o termin zaczęcia i ukończenia budowy budynku. Jeszcze mnie męczył o jedną ważną rzecz, myślałem, że chodzi o wpis konstytutywny- to wyjaśniam, ale gdzieee tam nikt z komisji chyba nie wiedział o czym mówię:)
Po jakimś czasie powiedział, że chodziło mu, że użytkowanie gruntu musi być zgodne z mpzp.
3 pytanie i sympatyczny członek komisji( nie pamiętam nazwiska) użytek Bp miałem omówić. Jedno zdanie i po sprawie.
Jeszcze odniosę się do tego posła. Rzeczywiście nieprzyjemny, arogancki facet. Może i ma wiedzę ale wydaje mi się,że już nieobowiązującą.
Raz wyszedł i zadał pytanie do myślenia. Jak pomierzyć granice w lesie. W ciągu jednego dnia!! Gdzie osnowa ponad 8 km od miejsca roboty, brak szczegółów grupy I, żadnych polan, więc gps odpada. Długo myślałem i stwierdziłem,że jak mi zada to pytanie to odpowiem tak" zgodnie z stanowiskiem GGK, w Polsce nie ma takich obszarów gdzie nie byłoby punktów osnowy w promieniu 5km"
Ale wiecie jaka odpowiedź wg niego była słuszna?
Wyjść przed las, nawiązać się na kościoły i z wcięcia pomierzyć. A założeniem przecież było, że wszędzie dookoła las:) skoro można wyjść przed las to dlaczego nie statyka?

Naprawdę dziwny koleś!