Testy były łatwe. Powtórzyły się praktycznie w 99 %. Udało mi się uzyskać 56 punktów

Które odpowiedzi były złe nie jestem w stanie powiedzieć. Może ktoś przeglądał testy i coś powie

Testy zdali wszyscy
Pytania opisowe również bardzo podobne do tych z poprzednich lat. Treść pytań mniej więcej tak wyglądała:
1. Warunki techniczne i dokładnościowe pomiaru sieci uzbrojenia terenu i opracowywania wyników tych pomiarów.
2. Jakie obiekty wymagają geodezyjnego wyznaczenia w terenie i inwentryzacji powykonawczej. Na podstawie jakich dokumentów opracowujemy dane do wytyczenia obiektów. Do jakich baz danych wprowadza się te obiekty.
3. Inwestycje celu publicznego - jak inwestor określa obszar inwestycji celu publicznego. Co zawiera decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. W jakich skalach jest wykonywany plan miejscowy.
Po opisowych zostało 10 osób. Na pytaniach opisowych poległo tyle osób, bo korzystali z nieaktualnych przepisów (tak powiedział przewodniczący komisji), tj z Prawa Budowlanego przed czerwcową nowelizacją.
Jeśli chodzi o ustne, to ja miałam:
1. Osnowy sytuacyjne

2. Czym się różni ściana oporowa od murku oporowego. Do jakiej grupy szczegółów należą i dlaczego oraz jak mierzymy (kiedy linią, a kiedy obszarem)
3. Coś o numerach porządkowych - w jakich bazach i kto się tym zajmuje. Chodziło o to, że są w EMUiA oraz PRG i powinny się zgadzać. EMUiA tworzy gmina, a PRG Główny GK i pozyskuje dane od gminy, więc dlatego dane powinny się zgadzać. Z tym pytaniem trochę mi pomagali, tzn nie wiedziałam od razu i zadawali pytania, aż w końcu doszłam do odpowiedzi którą chcieli usłyszeć

Na ustnych pytali z GESUT, BDOT500, Standardy i IIP (kto to jest osoba trzecia i skład Rady)
Ja wchodziłam jako 7, przede mną jedna osoba nie zdała