Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne

egzamin 16 lutego 2017

Zaczęty przez support, Czwartek 16 Luty 2017, 20:08:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzaq

Cytat: Bamboos87 w Sobota 18 Luty 2017, 13:45:15
zdawał ktoś na zakres 4?

Przecież admin napisał że tylko 1 i 2 zdawała  :P

Bamboos87


ewelka

#3
Pytania opisowe z zakresu 1

1. Które tyczenia podlegają zgłoszeniu? Co to jest szkic tyczenia i komu go przekazujemy?

2. Informacja o zgodności usytuowania z projektem - kto robi, jakie uprawnienia? Czy sieć ułożona z błędem 0.27m jest zgodna czy nie zgodna z projektem?

3. Podaj treść opisu mapy do celów projektowych oraz omów jej aktualność?
:-)

RoBoCIK połączył wiadomości: Piątek 17 Luty 2017, 13:28:35


Pytania opisowe z zakresu 2

1. Proszę opisać kto, w jaki sposób i w jakim trybie może dokonać wyznaczenia punktów granicznych ujawnionych uprzednio w ewidencji gruntów i budynków. Podaj kolejność czynności formalnych i technicznych. Opisz kwestie skutecznego zawiadomienia stron.

2. W trakcie czynności wykonywanych przez geodetę uprawnionego w toku postępowania o rozgraniczenie nieruchomości, a dotyczących ustalenia przebiegu granic, wystąpił spór. Mimo nakłaniania geodety nie doszło do zawarcia ugody. Nie ma także dowodów ani zgodnego oświadczenia stron dających podstawę do wydania przez wójta decyzji o rozgraniczeniu nieruchomości. Proszę opisać, jaki powinien być dalszy tok postępowania w takiej sprawie: geodety uprawnionego, wójta i sądu.

3. Przedsiębiorca otrzymał zlecenie na wykonanie mapy z projektem podziału nieruchomości. Teren podziału objęty jest obowiązkiem sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale plan ten do tej pory nie został sporządzony. Co to oznacza? W jaki sposób można wykonać podział na tym terenie? Jakie są warunki przeprowadzenia podziału? Czy ustalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego są wiążące przy ustalaniu planu miejscowego? Proszę podać podstawę prawną.

Krzysztoff

#2
pyt. 1
Wyznaczenie punktów granicznych ujawnionych uprzednio w ewidencji gruntów i budynków. Kto może przeprowadzić to postępowanie. Podać kolejność czynności formalnych i technicznych. Opisać szczególnie kwestie skutecznego zawiadomienia stron.
Był zdaje się jeszcze jeden podpunkt ale nie pamiętam o co chodziło..

pyt. 2
Podczas ustalenia przebiegu granic (w postępowaniu rozgraniczeniowym) strony nie zawarły ugody, a brak jest dokumentów na podstawie, których można by ustalić granicę. Jakie są w takim przypadku czynności geodety? Co w takiej sytuacji robi wójt?

pyt. 3
Przedsiębiorca dostaje zlecenie na wykonanie podziału nieruchomości. Problem w tym, że teren podziału objęty jest obowiązkiem sporządzenia takiego planu, ale plan ten nie został sporządzony. Co to oznacza? W jaki sposób można wykonać podział na tym terenie. Jakie są warunki przeprowadzenia podziału? Czy ustalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego są wiążące przy ustalaniu planu miejscowego. Podać podstawę prawną.

pytania z pamięci, mogą się trochę różnić ale sens starałem się zachować;)

supportAutor w?tku

Witam,
Egzamin 16 lutego odbył się w sali 2 na XIV piętrze oraz sali B na XXV piętrze.
Z tego co udało mi się ustalić to na 14 piętrze zdawano na zakresy 1 oraz 2.
Do egzaminu podeszło 16 uczestników do ustnego dotrwało 13 osób a ostatecznie uprawnienia uzyskało 12 geodetów.

Pytań z zakresu 1 nie mam, zakres 2 udało mi się wyciągnąć jedno pytanie:
Wyznaczenie punktów ujawnionych uprzednio w ewidencji gruntów i budynków kto może dokonać czynności formalne i techniczne procedury, z uwzględnieniem skuteczności doręczenia zawiadomień.

Gdy dotarłem na XXV piętro niestety już nikogo nie było.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.