Witam!
Mój egzamin prowadził pan Zenon Marzec. W komisji była jeszcze pani Ludmiła Pietrzak, pan Jan Cegła (tak mi się wydaje, wybaczcie jeśli przekręcam), pani prezes SGP w Olsztynie (nie znam imienia i nazwiska) i jeszcze jeden pan w wieku ok. 35 lat.
Egzamin odbył się na III piętrze w sali nr 1.
Testu w tej chwili nie podam, może znajdę chwilę później. Zaznaczałem sobie miejsca w przepisach gdzie sprawdzałem odpowiedzi. Miałem 55/60.
Pytania opisowe znacie.
1-sze pytanie o odtworzeniu poziomej osnowy szczegółowej jak dla mnie było nie do końca na I zakres. W wyszczególnieniu przepisów rozp. w sprawie osnów obejmowało dosłownie kilka artykułów dot bdSOG i bdPRPOG, a odpowiedź znajdowała się w załączniku dot. osnowy szczegółowej. Zresztą kilka zdań dosłownie. Napisałem jeszcze o obowiązkowej kontroli położenia znaku podziemnego w zakresie kątów i długości z punktami nawiązania. Jeśli jest w dopuszczalnych odchyłkach to aktualizujemy opis, operat do ODGiK i tyle. Jeśli natomiast jest za duża rozbieżność wtedy zawiadamiam starostę o zniszczeniu znaku na skutek zniszczenia zarówno znaku nad-, jak i podziemnego. Podstawa prawna: 1. rozp. o osnowach, 2. rozp o ochronie znaków. Wiem, że w wyt. techn. było o tym więcej ale jakoś ich nie drukowałem na I-kę... To trochę nie mój zakres w końcu ale jak widać byłem w błędzie.
2-gie pytanie dot. mdcp pod sieć uzbrojenia terenu i zasady jej opracowania. Wodolejstwo straszne, pytanie zdecydowanie za szerokie na 20 minut. Zacząłem od rozp. o GESUT i ZUDP, potem płynnie o zasadach mdcp popłynąłem z rozp. o rodzaju i zakresie czynności geod. w bud. I tu się zatrzymałem. uznałem, że nie zdążę reszty i miałem rację. Wiem, że jeszcze w kolejce były standardy a i jakby się pomyślało to i coś więcej ale zwyczajnie nie dało się tego napisać w tak krótkim czasie.
3-cie pytanie dot. zasad tworzenia i aktualizacji BDOT500. No i znowu płyniemy, rozp. w sprawie bdGESUT, BDOT500 i m. zas. Zdążyłem jeszcze dodać z ustawy PGiK w jakim zasobie i kto ją utrzymuje.
Z 15 czy 16 osób zaliczyło 5. Miałem 15/21 czyli na styk.
Ustny, wydaje mi się, że z racji małej ilości uczestników, był prosty. Dostałem 4 pytania:
1) jakie obiekty się tyczy, jakie dokumenty gdzie się załącza i jakie wpisy - PBud i rozporządzenie GESUT i ZUDP (35-latek)
2) niwelacja siatkowa - standardy i wytyczne techniczne (pani prezes SGP w Olsztynie)
3) co robimy przy ciągu wiszącym - standardy (pani Pietrzak)
4) szczegóły jakich grup tworzą elementy SUT, jakie inne są w trzech grupach, kiedy skarpa jest szczegółem 3. grupy - standardy + gdy dół skarpy to linia brzegu (pan Cegła - chyba...)
5) dziękujemy, proszę wyjść i poczekać (pan Marzec)
Po chwili zawołano mnie i przekazano pozytywny wynik. Zdałem zakres I-szy.
Moje spostrzeżenia:
- jak wchodzicie to uważajcie na prawą nogę, przy drzwiach w rogu jest wiatrak i można się potknąć. Nic lepszego jak polecieć na pysk na start
:D Na pewno by pomogło rozładować stres...
- komisja sztywna ale wejdźcie z uśmiechem a odpowiadając patrzcie na pytającego. Ja wręcz przekręcałem krzesło (było tam mało miejsca i posadzili mnie na wprost pana Marca) i zwracałem się twarzą do rozmówcy.
- nie dajcie się zjeść bez walki jak filet. Miałem raz zaćmę ale po prostu poprosiłem pana Cegłę o powtórzenie całego pytania aby od nowa zebrać na nowo myśli.
- zachowajcie spokój przy szpilkach typu "a czy na pewno?". Można na nowo powtórzyć swoją odpowiedź i po kolei analizować co się mówiło.
Dziękuję twórcom forum i użytkownikom za wielką pomoc w nauce.
Życzę spokoju i szczęścia zdającym. Aha, no i jeszcze jedno, pamiętajcie - jesteście skazani na sukces. Tak mówił mój dziekan na wręczeniu dyplomów we wrześniu, gdy cała sala była już po bezowocnym szukaniu pracy