egzamin 12 czerwca 2014

Zaczęty przez kubito, Środa 07 Maj 2014, 22:46:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gucio

Sobota 21 Czerwiec 2014, 11:58:42 #43 Ostatnia edycja: Sobota 21 Czerwiec 2014, 12:16:17 by Gucio
Wielopunktowe nawiązanie w technice RTK również zostaje spełnione jeżeli zmienisz, w drugim pomiarze na danym punkcie, stację referencyjną do której będziesz odnosił pomiar.
Zgodnie z rozporządzenie w sprawie standardów:
Cytat§ 17. 2. Przy zakładaniu pomiarowych osnów sytuacyjnych należy zapewnić:
4) wykonanie pomiarów:
c) wektorów przestrzennych technikami, o których mowa w § 2 pkt 18-21.
czyli między innymi techniką RTK.
Zgodnie z powyższym, moim zdaniem można zakładać osnowę pomiarową techniką RTK (a jeżeli się nie mylę to była o tym mowa w jednym z wyjaśnień GGK odnośnie pomiarów GPS).
Pozdrawiam.

manio0013

Moje odpowiedzi miałem 18 pkt

1. Jakie akty prawne regulują odtworzenie osnowy szczegółowej. Czynności geodety przy odtworzeniu znaku szczegółowej osnowy III klasy.
opisałem to swoimi słowami

Prawo geodezyjne i Kartograficznie:
Art. 13.
Osoby wykonujące prace geodezyjne i kartograficzne mają prawo nieodpłatnego umieszczania na gruntach i obiektach budowlanych znaków geodezyjnych,

Rozporządzenie w sprawie ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych:
§ 8. Wykonawca prac, w razie stwierdzenia zniszczenia, uszkodzenia, przemieszczenia znaku lub zagrażania przez niego bezpieczeństwu życia lub mienia, jest obowiązany niezwłocznie powiadomić o tym starostę.
§ 4. Ochrona znaków polega na:
1) doręczeniu właścicielowi lub innej osobie władającej nieruchomością oraz staroście zawiadomienia o umieszczeniu znaku na nieruchomości, zwanego dalej ,,zawiadomieniem
§ 6. W przypadku gdy znak został umieszczony na granicy dwóch lub więcej nieruchomości, zawiadomienie doręcza się właścicielom lub innym osobom władającym tymi nieruchomościami.
(Czyli wykonawca prac ma obowiązek zawiadomić wszystkich właścicieli na których gruntach umieszcza znaki geodezyjne)

Rozporządzenie w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych:
Załącznik 1  Rozdział 6. Szczegółowa pozioma osnowa geodezyjna

23. W przypadku gdy zostały zniszczone lub przemieszczone znaki geodezyjne określające położenie punktu w terenie, wykonuje się odtworzenie pierwotnego położenia punktu i powtórnie się go stabilizuje na podstawie:
1) miar od poboczników;
2) położenia znaku podziemnego;
3) domiarów z punktów ekscentrycznych.

Dopisałem jeszcze ze należy sporządzić dokumentacje z odtworzenia i przekazać ją do zasobu.

2. Jakie opracowanie służy do wykonania projektu sieci uzbrojenia terenu.

Wszystko skracałem jak się dało
Rozporządzenie w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespołów uzgadniania dokumentacji projektowej
4. Projekt sporządza się na aktualnej mapie, wykonanej według zasad określonych w rozdziale 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu  opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie, zawierającej dodatkowo przebieg projektowanych sieci uzbrojenia terenu uzgodnionych dotychczas przez starostę oraz położenie znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.
5. Mapa i projekt, o których mowa w ust. 4, mogą być sporządzone także na komputerowych nośnikach informacji.

Rozporządzenie w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie
§ 4. 1. Projekt zagospodarowania działki lub terenu należy sporządzić na kopii aktualnej mapy zasadniczej. Dopuszcza się dwukrotne pomniejszenie lub powiększenie tej mapy.
2. W razie braku mapy zasadniczej w odpowiedniej skali, projekt sporządza się na mapie jednostkowej, przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
3. W razie budowy pojedynczych obiektów o prostej konstrukcji, usytuowanych w granicach jednej nieruchomości, dopuszcza się wykonanie mapy jednostkowej, o której mowa w ust. 2, w układzie lokalnym dla danej inwestycji. W takim wypadku punkty, na których będzie oparty pomiar, należy utrwalić znakami z trwałego materiału oraz sporządzić dla nich opisy topograficzne w nawiązaniu do istniejących trwałych szczegółów sytuacyjnych.
§ 5. Mapy, o których mowa w § 4, zwane dalej ,,mapami do celów projektowych", powinny obejmować również obszar otaczający teren inwestycji w pasie co najmniej 30 m, a w razie konieczności ustalenia strefy ochronnej także teren tej strefy.
§ 6. 2. Skalę map do celów projektowych należy dostosować do rodzaju i wielkości obiektu lub całego zamierzenia budowlanego,
3. Wielkość obszaru, oraz skalę map do celów projektowych dla danej inwestycji określa  w razie potrzeby organ właściwy do wydania pozwolenia na budowę.

§ 6. 1.  ( ten punkt połączyłem razem z paragrafem § 78 ze standardów) Treść mapy do celów projektowych, poza elementami stanowiącymi treść mapy zasadniczej łącznie z granicami władania (własności) nieruchomości (działek), powinna zawierać:
1) opracowane geodezyjnie linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu, linie zabudowy oraz osie ulic, dróg itp., jeżeli zostały ustalone w miejscowym planie zagospodarowania  przestrzennego lub w decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu,
2) usytuowanie zieleni wysokiej ze wskazaniem pomników przyrody,
3) usytuowanie innych obiektów i szczegółów wskazanych przez projektanta, zgodnie z celem wykonywanej pracy.

Rozporządzenie w sprawie standardów:
§ 78. Do sporządzenia mapy do celów projektowych wykonawca wykorzystuje:
1) zbiory danych PZGiK,
2) wyniki pomiarów obiektów nieobjętych bazami danych, o których mowa w pkt 1, wskazanych przez projektanta lub inwestora;
3) opracowania planistyczne oraz projekty budowlane i inne dokumenty objęte pozwoleniem na budowę, przechowywane przez organy administracji architektoniczno-budowlanej, dotyczące terenu projektowanej inwestycji lub terenów sąsiednich.

Dopisałem jeszcze o służebności swoimi słowami:
4. Na mapie do celów projektowych, w granicach projektowanej inwestycji budowlanej, wyróżnia się linią przerywaną w kolorze brązowym grunty obciążone służebnościami gruntowymi ujawnionymi w księgach wieczystych oraz umieszcza się skrótowy opis treści lub sposobu wykonywania tych służebności.
5. Przepisu ust. 4 nie stosuje się, gdy charakter projektowanej inwestycji budowlanej nie wpływa na sposób zagospodarowania gruntów objętych mapą do celów projektowych.


3. Standardy techniczne tworzenia i aktualizowanie BDOT 500.

Prawo Geodezyjne:
Art. 4. 1b. Dla terenów miast oraz zwartych zabudowanych i przeznaczonych pod zabudowę obszarów wiejskich
zakłada się i prowadzi w systemie teleinformatycznym bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości
zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500–1:5 000, zharmonizowane
z bazami danych, prowadzonymi dla całego kraju
Art. 7d. Do zadań starosty należy w szczególności: tworzenie, prowadzenie i udostępnianie BDOT500

Rozporządzenie w sprawie bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej

§ 8. 1. BDOT500 tworzy się w drodze przetworzenia materiałów źródłowych, będących danymi i informacjami:
1) zgromadzonymi w zasobie, w szczególności będącymi treścią mapy zasadniczej oraz innych map wielkoskalowych;
2) pozyskanymi z innych rejestrów publicznych.
2. Informację o utworzeniu BDOT500 zamieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej właściwego miejscowo starosty lub prezydenta miasta na prawach powiatu niezwłocznie po jej utworzeniu i zweryfikowaniu jej treści z obrazem ortofotomapy oraz innych materiałów zasobu.
§ 9. Wytyczne dotyczące wprowadzania obiektów do bazy danych GESUT i BDOT500 określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

§ 12. 1. Dane zgromadzone w bazie danych GESUT i BDOT500 aktualizuje się na podstawie informacji zawartych w materiałach źródłowych, o których mowa w § 7 ust. 1 i § 8 ust. 1.
2. Aktualizacja danych, o których mowa w ust. 1, następuje na bieżąco, niezwłocznie po uzyskaniu nowych informacji.

Rozporządzenie w sprawie standardów:
§ 28. 1. Przedmiotem geodezyjnego pomiaru sytuacyjnego lub wysokościowego są szczegóły terenowe, będące obiektami przestrzennymi objętymi bazami danych, o których mowa w art. 4 ust. 1a i 1b ustawy, oraz inne szczegóły terenowe, których potrzeba usytuowania w państwowym systemie odniesień przestrzennych wynika z innych przepisów prawa.

Na ustnych spoko komisja bardzo sympatyczna:
Jak obliczę punkty sieci poligonowej z punktami węzłowymi( mniej więcej o to chodziło pytanie było bardziej rozbudowane- metoda najminiejszych kwadratów, i w nawiązaniu do osnowy szczegółowej)
Ciąg wiszący
Karteczka - narysowana sytuacja działka droga i studzienka i co z tym zrobię żeby projektant mógł zaprojektować budynek (nie wiem o co do końca chodziło  ale zacząłem wymieniać co bym pomierzył)
Zgłaszanie i opłaty na terenie kilku powiatów
RTK i RTN czy można zakładać osnowę pomiarową ( odpowiedziałem ze RTN, a dlaczego bo w tej metodzie jest spełniony warunek wielopunktowego nawiązania)

los_kurtykos

Witam, również zdawałem 12 czerwca i udało się! Na początku chciałem pozdrowić wszystkich, którzy zdali ustny z sali nr 1 na 3 piętrze!

Test 50/60, pisemny otwarty 15/21 (na styk, ale liczy się efekt końcowy), gdzie pytanie o mdcp było masakrycznie rozbudowane. Ustny: pomiary kątowo-liniowe (poligon) - co to jest, opisać; szkic tyczenia  - wszystko szczegółowo: co zawiera, kto go podpisuje, ile egzemplarzy i kiedy się je przekazuje; pomiar kartometryczny - wszystko o nim; zasady redakcji mapy zasadniczej - tutaj mi się wyłączyło myślenie (albo RAM się przegrzał  :D, pierwsze trzy pytanie przeszedłem z marszu), ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Słowa uznania dla Komisji - zawsze, ale to zawsze starają się pomóc - mają świadomość, że z drugiej strony stres jest niesamowity i często trzeba pomóc naprowadzić, aby człowiek się odblokował przed komisją :)

No i oczywiście wielkie dzięki dla Twórców forum - nieoceniona pomoc, gdyby nie ono, to zdawalność byłaby na poziomie 10 procent  :D

AKKA

A zdawał ktoś wczoraj na zakres 2?Albo czy wiecie czy wczoraj był zakres 2?

kasiuniasw

Witajcie!
I ja jestem wczorajszym zwycięzcą, a raczej zwyciężczynią ;) test 58/60, opisowe 16/21

Pytania na ustnym egzaminie:
1. Jakie mamy rodzaje osnów i jakie błędy je charakteryzują;
2. Czym różni się pomiar RTK od RTN;
3. Jakie wykonujemy pomiary kontrolne przy pomiarach szczegółów terenowych I grupy dokładnościowej;
4. Omówić kalibrację rastrów mapy analogowej.

Komisja zaliczyła ustny z miłą informacją, że jak wyjdę po egzaminie żebym trochę doczytała na temat pomiarów GPS ;)

Zdawalność kobiet w dniu dzisiejszym w naszej grupie wyniosła 100% - byłam jedyną kobietą w grupie :) - z pozdrowieniami dla Pani Ludmiły Pietrzak

Komisja bardzo przyjazna i miła, choć na pierwszy rzut oka bardzo poważna.

Ogromne podziękowania dla całego FORUM i jej użytkowników! To dzięki Wam udało się zdać ten egzamin!

ewmapa_2014

Piątek 13 Czerwiec 2014, 12:36:14 #38 Ostatnia edycja: Piątek 13 Czerwiec 2014, 14:01:12 by Brook
Mi też się udało testy 55/60 pisemny na styk 15/21...co do testów to nie wiem ale mnie większość pytań zaskoczyła-ale pocieszenie że udało się sprawdzić w dokumentach jakieś 45-50 pytań więc nie ma tragedii. Pisemny to masakra, tak jak przedmówca już wspomniał. Jak dla mnie pytania mało precyzyjne szczególnie to o MDCP oraz uzgodnieniu sieci. Nie bardzo wiedziałam czy należy iść bardziej w mapę czy zasady uzgodnienia. Na ustanym jeszcze pamiętam że koledze dali numer osnowy i kazali wyjaśnić co który znaczy-pas odwzorowania, rodzaj osnowy klasa itp. wchodziłam ostatnia i miałam naprawdę łatwe pytania:) na ustnym: kto i na jakiej podstawie określa sposób i terminy zgłaszania pracy do ośrodka(na podst. rozporządzenia określa wykonawca, zgłoszenie przed rozpoczęciem z wyjątkiem klęsk żywiołowych jak każdy wie:) drugie od przewodniczącego-po co wykonuje się inwentaryzację i czy można zmienić mając 1 rodzaj użytku jeśli jest niezgodny ( możemy zmienić rodzaj użytku, inwentaryzacja żeby sprawdzić poprawność i usytuowanie względem innych szczegółów i granic). UWAGA dla ludzików pracujących w Wawie- miałam pytanie lekko poza konkursem jak to powiedział członek komisji-gdzie proszę pokazać palcem znajduje się "zero" układu warszawskiego- za oknem taki kościół chyba augsbursko jakiś tam taka niebieska kopuła). i ostatnie pytanie jak wykonuje się pomiar kartometryczny. Stres przed egzaminem ustnym ogromny- ale już podczas odpytywania atmosfera świetna, bardzo fajna komisja!!!pozdrawiam i dziękuję wszystkim za tą kopalnię wiedzy którą jest FORUM-bez tego nie miałabym szans:))))
sYsTEM połączył wiadomości: 13 Czerwiec 2014, 12:56
1. na podstawie jakich dokumentów prawnych można wznowić punkt poziomej osnowy szczegółowej. Proszę opisać tok postępowania.
2. jakie opracowanie geodezyjno - kartograficzne może posłużyć do projektowania sieci uzbrojenia terenu. Proszę opisać zasady podczas ich tworzenia
3. Zasady tworzenia i aktualizacji bazy danych BDOT500.

Testy:
1.powierzchnia lasów
2.kto decyduje o zalesieniu
3.jakie grunty mogą sprzedać Lasy Państwowe
4. kto ustanawiam  Inspektora danych osobowych
5.kto ustala prawa o miarach-coś takiego
6.jaki jest urząd miar
7.co musi zapewnić kierownik jeśli ma dane ściśle tajne(chodzi o kancelarię)
8.zadania kierownika budowy
tyle pamiętam na obecną chwilę jak sobie coś przypomnę to na pewno wpisze:)

Kamiska

czytam i czytam i nadziwić się nie mogę.. to pytanie z osnowy szczegółowej było kiedyś na forum, ale nie przypuszczałam, że się jeszcze powtórzy.. ;// do tego te mapki przez komisje na ustnym, mam nadzieję że nie było podchwytliwych sytuacji;/

GRATULUJE wszystkim ZWYCIĘZCOM !!:)

przede mną i moimi kolegami test wielokrotny, więc skok przez przepaść na starcie .. ;/

kubitoAutor w?tku

No i się udało  :D po pierwsze wielkie dzięki dla forum, bez niego to raczej ciężko by było. A że miałem 60/60 z testu to oznacza że rozwiązywanie Quizów i śledzenie forum to podstawa. Egzamin pisałem na 12p. w sali A, przewodniczący Pan Kłopotek. Komisja naprawdę w porządku, pomagali jak mogli. Pytania szczegółowe są już podane. Strasznie mało czasu, szczególnie że na 2 pytanie o mdcp można by było pisać godzinę, a na trzecie pytanie o zakładaniu i aktualizacji BDOT500 komisja w swoim kluczu odpowiedzi miała takie rzeczy jak to że trzeba pracę zgłosić, kto prowadzi i takie inne dziwne rzeczy, gdzie znowu można by było pisać godzinę. Nie wspominając o pytaniu 1 o odtworzenie osnowy szczegółowej, które zaskoczyło chyba wszystkich.
Do egzaminu podchodziło 15 osób, do ustnego dopuszczonych zostało 9, zdało 7 osób.
Komisja miała przygotowane jakieś szkice, mapki, opisy top. i kto wchodził (przynajmniej kilka pierwszych osób) dostawał niespodziankę do rozszyfrowania. Np. co na tym opisie top. jest niepoprawnie, albo mapka pomalowana kolorami i pytanie co to jest za dokument i do czego służy. Jednej osobie jak weszła napisali ciąg cyfr na tablicy i kazali rozszyfrować (chodziło o numerację osnowy czyli godło, rodzaj, jaka to osnowa), pytali też o godła, a tak w większości to ze standardów.
Z tego co pamiętam w innych salach to do ustnych było dopuszczonych 6/15 i 5/15 więc takie obszerne pytania powodowały pewnie że ludzie się nie wyrabiali. Pilnujcie czasu bo to jest podstawa. Lepiej o takiej mapie skończyć pisać po 25 min i czegoś nie dopisać, niż w ogóle nie odpowiedzieć na jakieś pytanie bo maksa chyba nikt nie jest w stanie dostać przy takich pytaniach i w tak krótkim czasie.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla forum!!! 

eloziomce

Witam!

Mój egzamin prowadził pan Zenon Marzec. W komisji była jeszcze pani Ludmiła Pietrzak, pan Jan Cegła (tak mi się wydaje, wybaczcie jeśli przekręcam), pani prezes SGP w Olsztynie (nie znam imienia i nazwiska) i jeszcze jeden pan w wieku ok. 35 lat.

Egzamin odbył się na III piętrze w sali nr 1.

Testu w tej chwili nie podam, może znajdę chwilę później. Zaznaczałem sobie miejsca w przepisach gdzie sprawdzałem odpowiedzi. Miałem 55/60.

Pytania opisowe znacie.

1-sze pytanie o odtworzeniu poziomej osnowy szczegółowej jak dla mnie było nie do końca na I zakres. W wyszczególnieniu przepisów rozp. w sprawie osnów obejmowało dosłownie kilka artykułów dot bdSOG i bdPRPOG, a odpowiedź znajdowała się w załączniku dot. osnowy szczegółowej. Zresztą kilka zdań dosłownie. Napisałem jeszcze o obowiązkowej kontroli położenia znaku podziemnego w zakresie kątów i długości z punktami nawiązania. Jeśli jest w dopuszczalnych odchyłkach to aktualizujemy opis, operat do ODGiK i tyle. Jeśli natomiast jest za duża rozbieżność wtedy zawiadamiam starostę o zniszczeniu znaku na skutek zniszczenia zarówno znaku nad-, jak i podziemnego. Podstawa prawna: 1. rozp. o osnowach, 2. rozp o ochronie znaków. Wiem, że w wyt. techn. było o tym więcej ale jakoś ich nie drukowałem na I-kę... To trochę nie mój zakres w końcu ale jak widać byłem w błędzie.

2-gie pytanie dot. mdcp pod sieć uzbrojenia terenu i zasady jej opracowania. Wodolejstwo straszne, pytanie zdecydowanie za szerokie na 20 minut. Zacząłem od rozp. o GESUT i ZUDP, potem płynnie o zasadach mdcp popłynąłem z rozp. o rodzaju i zakresie czynności geod. w bud. I tu się zatrzymałem. uznałem, że nie zdążę reszty i miałem rację. Wiem, że jeszcze w kolejce były standardy a i jakby się pomyślało to i coś więcej ale zwyczajnie nie dało się tego napisać w tak krótkim czasie.

3-cie pytanie dot. zasad tworzenia i aktualizacji BDOT500. No i znowu płyniemy, rozp. w sprawie bdGESUT, BDOT500 i m. zas. Zdążyłem jeszcze dodać z ustawy PGiK w jakim zasobie i kto ją utrzymuje.

Z 15 czy 16 osób zaliczyło 5. Miałem 15/21 czyli na styk.

Ustny, wydaje mi się, że z racji małej ilości uczestników, był prosty. Dostałem 4 pytania:
1) jakie obiekty się tyczy, jakie dokumenty gdzie się załącza i jakie wpisy - PBud i rozporządzenie GESUT i ZUDP (35-latek)
2) niwelacja siatkowa - standardy i wytyczne techniczne (pani prezes SGP w Olsztynie)
3) co robimy przy ciągu wiszącym - standardy (pani Pietrzak)
4) szczegóły jakich grup tworzą elementy SUT, jakie inne są w trzech grupach, kiedy skarpa jest szczegółem 3. grupy - standardy + gdy dół skarpy to linia brzegu (pan Cegła - chyba...)
5) dziękujemy, proszę wyjść i poczekać (pan Marzec)

Po chwili zawołano mnie i przekazano pozytywny wynik. Zdałem zakres I-szy.

Moje spostrzeżenia:
- jak wchodzicie to uważajcie na prawą nogę, przy drzwiach w rogu jest wiatrak i można się potknąć. Nic lepszego jak polecieć na pysk na start :D:D Na pewno by pomogło rozładować stres...
- komisja sztywna ale wejdźcie z uśmiechem a odpowiadając patrzcie na pytającego. Ja wręcz przekręcałem krzesło (było tam mało miejsca i posadzili mnie na wprost pana Marca) i zwracałem się twarzą do rozmówcy.
- nie dajcie się zjeść bez walki jak filet. Miałem raz zaćmę ale po prostu poprosiłem pana Cegłę o powtórzenie całego pytania aby od nowa zebrać na nowo myśli.
- zachowajcie spokój przy szpilkach typu "a czy na pewno?". Można na nowo powtórzyć swoją odpowiedź i po kolei analizować co się mówiło.

Dziękuję twórcom forum i użytkownikom za wielką pomoc w nauce.

Życzę spokoju i szczęścia zdającym. Aha, no i jeszcze jedno, pamiętajcie - jesteście skazani na sukces. Tak mówił mój dziekan na wręczeniu dyplomów we wrześniu, gdy cała sala była już po bezowocnym szukaniu pracy :D

geoAdam87

Piątek 13 Czerwiec 2014, 00:02:09 #34 Ostatnia edycja: Piątek 13 Czerwiec 2014, 08:10:00 by Brook
Witam u mnie również wynik pozytywny (sala 4 pietro III) przewodniczący Pan Łopaciuk
testy 58/60 pisemny 17/21

testy do odnalezienia, w przepisach trzeba się  troche orientować

dużo pytań z ustaw o lasach, księgach wieczystych, prawo o miarach ( nie czytałem tego ale znalazłem na wszystko odpowiedzi :))

na rozgrzewkę pytanie z autostrad płatnych chyba pierwszy artykuł
dużo się powtarzało pytań z marca i kwietnia

pisemny:
Czynności geodety przy odtworzeniu znaku szczegółowej osnowy III klasy. ( pisałem z załącznika do rozporządzenia z osnów oraz z rozp. ws. ochrony znaków)
Jakie opracowanie służy do wykonania projektu sieci uzbrojenia terenu. ( pisałem z rozp. ws. opracowań g-k w budownictwie oraz ze standardów i dodałem o uzgodnionych sieciach przez starostę ZUDP)
Standardy techniczne tworzenia i aktualizowanie BDOT 500. (mniej więcej taki sens) (pisałem z rozporządzenia BDOT oraz Ustawy PGiK oraz zdanko ze standardów)
na ustnym:
zgodnie z jakimi zasadami wykonujemy obliczenia w geodezji ( standardy: prawo przenoszenia sie błędów średnich i rachunek prawdopodobieństwa)
def. terenu zamkniętego jaki akt prawny to określa oraz jakie tereny sie do tego zaliczają - nie musiałem wymienić wszystkich :)
jaka osnowa nie podlega ochronie oraz jaki akt to reguluje
Ogólnie komisja super bardzo przyjaźnie nastawiona, każdego wyciągała, nie wiem tylko jak poszło ostatnim dwóm osobom ale pierwsze 9 zaliczyły
Na koniec oczywiście podziękowania dla twórców forum bez Was bym nie zdał !! :)

LukaszSZ

Czwartek 12 Czerwiec 2014, 22:00:47 #33 Ostatnia edycja: Czwartek 12 Czerwiec 2014, 22:26:55 by Brook
Wynik pozytywny. wracam do domu test 58, pisemny 18. na ustnym trzy szybkie pytania: linia brzegowa, kiedy zakladamy osnowę, kto decyduje o zglaszaniu prac i na jakiej podstawie. Na pisemnym streszczalem na maksa, najpierw napisalem na 1 pytanie i 3 zostało mi pół godziny na pyt. 2 i ledwie się wyrobilem. Wielkie podziękowania dla twórców tego forum

Miniu

Cytat: z_panter w Czwartek 12 Czerwiec 2014, 18:12:15
Test w miarę łatwy miałem 57 -pytania w większości z testów, które są quizach z kwietnia 2014 na pisemnym rozłożyło mnie pytanie o odtworzenie punktu poziomej osnowy  szczegółowej -za dużo czasu poświęciłem na pytanie o mdcp

Tzn rozumiem że należało napisać że geodeta mający uprawnienia z zakresu 3 może odtwarzać osnowę szczegółową tak??

z_panter

Test w miarę łatwy miałem 57 -pytania w większości z testów, które są quizach z kwietnia 2014 na pisemnym rozłożyło mnie pytanie o odtworzenie punktu poziomej osnowy  szczegółowej -za dużo czasu poświęciłem na pytanie o mdcp

Kamiska

z_panter podaj jakieś szczegóły.. jak test? co przeważało - jakieś nowości? :)

z_panter

Już w domu - ja niestety negatywnie
w sali 1/IIIp 6-osób do ustnego - ciekawe co dalej